Instagram’da hesap doğrulatıp mavi tik alma derdi sona eriyor.

instagram ile ilgili görsel sonucu

Yeni bir güncelleme ile daha fazla insanın doğrulanmış hesap başvurusu yapmasına olanak tanıyan popüler sosyal medya uygulaması, genel güvenlik geliştirmelerini de yayına aldı.

Artık hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip kişiler bir form üzerinden doğrudan Instagram’a doğrulanmış hesap için başvuru yapabilecek.

Böylelikle hem Instagram’daki belirsiz doğrulanmış hesap bekleyiş süreci hem de kara borsada doğrulanmış hesap için para ödeme dönemi sona eriyor. Sizde hesabınızın doğrulanmasını istiyorsanız yazının devamını okuyarak anlattığımız şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Doğrulanmış Hesap başvurusu nasıl yapılır?

Eğer siz de Instagram’da Doğrulanmış Hesap başvurusu yapmak istiyorsanız Ayarlar üzerinden “Doğrulama Talebi“ne tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem sırasında ad ve soyadınızı doğru yazıp bu ada sahip yasal kimliğinizin bir resmini de iletmeniz gerekiyor.

Başvuru ardından Instagram yetkilileri, başvurunun kabul edilip edilmediği konusunda sizinle bildirim yoluyla iletişime geçecek.

Şunu hatırlatmakta da fayda var. Instagram buradan gelen her isteği kabul edeceğini söylemiyor. Hatırı sayılır bir erişime sahip hesabınız varsa ve internet dünyasında tanınan biriyseniz muhtemelen hesabınız onaylanacaktır.

Bunların yanında sizlere bazı tüyolar da vermek istiyoruz. İşte Instagram hesabınızda mavi bir tik konulmasına yardım edecek tüyolar:

1) Aktif Bir Hesabınız Olmalı

Webtekno’da yer alan habere göre, eğer ünlü değilseniz ya da bir ticari şirketin Instagram hesabını yönetmiyorsanız, mutlaka aktif bir hesaba sahip olmalısınız. Paylaşımlarınızı belli bir düzen aralığında yapmanız ve şık bir sayfaya sahip olmanız sizin için artı olacaktır.

2) Takipçilerinizle İletişime Geçin

Öte yandan, yaptığınız paylaşımlarda mümkün olduğunca yorumlara saygı çerçevesinde cevap vermek, hem organik takipçi sayınızı arttıracak hem de mavi tik başvurunuzda faydalı bir etken olacaktır.

3) Bot/Sahte Takipçi SAKIN yapmayın!

Unutmayın ki bu başvurunuzu doğrudan Instagram yetkililerine yapıyorsunuz, para vererek ya da bir uygulama ile kendinizi takip ettirdiğiniz sahte hesapları, fark edecek ilk mecranın yetkililleriyle konuştuğunuzu unutmayın.

4) Instagram Dışındaki Hesaplarınıza da Özen Gösterin

İsminizi Google’a yazdığınızda güzel şeylerle karşılaşıyorsanız ve bu aramanın iyi bir kimlik çizdiğini düşünüyorsanız, mavi tik konusunda şansınız olabilir. Örnek olarak başarılı bir YouTube kanalınız ya da Facebook hayran sayfanız varsa bir adım daha atmaya hak kazandınız demektir.

5) Mümkün Olan Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızı Birbirine Bağlayın

Unutmayın ki mavi tik uygulamasında en temel faktör sizin kimliğinizin doğrulanması. Eğer aktif olarak kullandığınız Twitter ve Facebook hesaplarınız Instagram’ınıza bağlıysa kimliğinizin gerçek olduğunu yetkililere belirtmişsiniz demektir.

6) Şifrenizi kimseye vermeyin!

Güvenilir ajanslar dışında sizden sosyal medya şifrenizi isteyen kimseye kulak asmayın. Şifrenizi isteyen kişi size Instagram yetkilisi olduğunu ve size mavi tik kazandıracağını söylüyorsa, büyük ihtimalle bir sahtekar ile karşı karşıyasınız demektir.

Webrazzi’nin aktardığına göre, Instagram’ın bu özellikle birlikte yayına aldığı diğer özellikler ise kullanıcı güvenliğine yönelik. Bu kapsamda Google Authenticator ve DUO Mobile gibi üçüncü parti kimlik doğrulama araçlarının Instagram ile birlikte çalışmaya başladı.

Böylelikle artık ayarlar üzerinden iki aşamalı girişi dilediğiniz gibi değiştirerek 3. parti uygulamalar üzerinden de kodlar alabileceksiniz. Bu bir çok kişi için kısa mesajlardan daha güvenli bir alternatif olabilir.

Instagram’ın bu yeni güncellemeyle birlikte Spam karşıtı bir özelliği de yayına aldı.

about this account instagram ile ilgili görsel sonucu

Bu Hesap Hakkında” özelliği geniş takipçi kitlesine ulaşmış kişilerin Instagram’a ne zaman katıldığını, bulundukları ülkeyi ve geçen yıllarda yaptığı kullanıcı adı değişikliklerini kullanıcılarla paylaşıyor. Paylaşılan bilgiler arasında hesabın yayınladığı reklamlar da yer alıyor. Bu özellik içerik üreticilerin taklit edilmesinin önüne geçerken, platformdaki spam hesap ihtimalini de azaltıyor.

[Via Instagram, Webrazzi, Webtekno]