Indore tapınağı kazası: Hindistan’da yer altı merdiven kuyusu düştükten sonra en az 35 kişi öldü

Yeni Delhi, Hindistan (CNN) Perşembe günü Merkez’deki bir Hindu tapınağındaki merdivenin kuyuya düşmesi sonucu en az 35 kişi öldü. Hindistan yerel yetkililere göre, zemin kaplaması çöktükten sonra.

Olay, Madhya Pradesh, Indore’daki Sri Beleshwar Mahadev Julelal Tapınağı’nda meydana geldi. Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, basamaklı kuyunun tepesindeki muhafazanın “aşırı yük nedeniyle” çöktüğünü söyledi.

Madhya Pradesh İçişleri Bakanı Narottam Mishra Perşembe günü yaptığı açıklamada, 19 kişinin basamaklı kuyudan kurtarıldığını ve daha sonra ikisinin öldüğünü söyledi. Kurtarma operasyonlarına yardımcı olmak için basamaklı kuyudan su salındığını söyledi. Basamaklı kuyular, su seviyesine inen basamakları olan büyük kuyular veya rezervuarlardır.

O akşam daha sonra, Kıdemli Bölge Memuru Ilayaraja D gazetecilere 35 ceset bulduklarını, birinin hala kayıp olduğunu ve 16 kişinin de yaralandığını söyledi.

Alüvyon çok var, toprak kaldırma çalışmasını yaptıktan sonra tekrar tekrar arama ve av yapacağız” dedi. Kurtarma operasyonuna Ordu ve Merkez ve Eyalet Afet Müdahale Ekipleri katılıyor.

Chauhan, “Çabalarımıza rağmen çok fazla hayat kurtaramadık” diyerek olayla ilgili soruşturma talimatı verdiğini de sözlerine ekledi.

Kurtarma operasyonunun video ve resimleri, tapınağın altındaki zeminde büyük, açık bir delik gösteriyor, insanlar bir merdivene tırmanıyor ve yetkililer aşağı ipleri besliyor. Yol vermiş gibi görünen kenarda asılı metal bir kablo sistemi görülebilir; Dışarıda, memurlar yaralıları sedyelerle taşırken endişeli insanlar tapınağın dışında toplandı.

30 Mart’ta Hindistan’ın Indore kentinde bir kurban ambulansa götürülüyor.

Perşembe, adanmışların genellikle tapınakları ziyaret ettiği ve dini mantralar veya ilahiler söylediği, Lord Rama’nın doğumunu kutlayan bir Hindu festivali olan Rama Navami’yi kutlar.

Indore tapınağının fotoğrafları, çukurun yakınında yere serpiştirilmiş mumları, adakları ve tatlıları içerir.

Perşembe günü, Başbakan Narendra Modi kurbanlar ve ailelerine başsağlığı diledi ve olaydan derinden üzüldüğünü tweetledi. “Eyalet hükümeti hızlı bir tempoda kurtarma ve yardım çalışmaları yürütüyor” dedi.

READ  Credit Suisse Bank: UBS'nin sorunlu rakibiyle devralma görüşmelerinde olduğu bildirildi

Chauhan, yaralılar ve ölenlerin ailelerine hükümet tarafından tazmin edileceğini söyledi.

CNN’den Rhea Mogul raporlamaya katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir