Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tartışma programına çıkarak bizim üzerimizden reyting sağlayacak’ sözlerine cevap verdi.

İnce, “Ben CNN’e (CNN Türk) çıktım Erdoğan’da çıktı. Reytingleri kotrol ettik Erdoğan’ın 14 benimki 44. Hava durumu bile Erdoğan’dan fazla izlenmiş. Reytingi sana ben katarım. Benim 4’te 1’im kadar izlenmişsin. Gel benimle canlı yayına çık da havan olsun biraz.” ifadelerini kullandı.

İnce sözlerine şöyle devam etti:

“Ben hemşeriniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıktım aday oldum. Çıktım yenildim. Bir daha çıktım bir daha yenildim. İşte bu hukukumuzu Erdoğan anlayamaz. Erdoğan’ı ziyaret ederken ‘Kemal Bey seni harcadı’ dedi. ‘Niye?’ dedim. ‘Genel Başkan olacaktın ama şimdi onu da olamayacaksın’ dedi. Ben de ‘Vallahi Kemal Bey birini harcadı ama beni değil seni harcadı’ dedim.

Ben diyorum her mahallede bir kreş olsun, çocuklar kreşe kadınlar işe gitsin. O diyor ki her mahallede bir kıraathane olsun. Gündüz keki bedava verdin peki akşam yemek ne olacak? Bana Bay Muharrem diyor. Beni seçkinci bir yere koymaya çalışıyor. Geç onu. Biz köy çocuğuyuz. Saraylı olan sensin.”