Muharrem İnce, Kırklareli’nde Sivil Toplum Örgütleri’nin temsilcileriyle bir araya gelerek, seçim gecesi yaşadıklarını anlattı ve neden insanları sokağa çağırmadığı yönündeki eleştirilere karşılık verdi.

İnce, yenilgi sonunda rakibin kutlanması gerektiğini de belirterek, “YSK geçmişte olduğu gibi mühürsüz oylar geçerli olacak gibi bir yanlış karar aldı mı? Almadı, alamadı” dedi.

‘İNSANLARI NEDEN SOKAKLARA ÇAĞIRMADIN’ DİYORLAR”

Muharrem İnce seçim gecesi yaşadıklarını şu şekilde özetledi: “’Çık konuş’ diyorlar, takip ediyoruz. Saat 5’e 10 kala Yüksek Seçim Kurulu’na gittim. Açıklama yaptık, ‘Yüksek Seçim Kurulu ben buradayım, 6 dakikalık bir mesafedeyim, işini doğru yap’ dedim. Peki, YSK geçmişte olduğu gibi mühürsüz oylar geçerli olacak gibi bir yanlış karar aldı mı? Almadı, alamadı. ‘İnsanları sokaklara çağırmadın’ diyorlar. Yahu neden çağırayım, yanlış yaparsa çağıracaktım. Yanlış yapmadı. Niye insanlar gaz yesin, cop yesin. Bana ‘Gece neden konuşmadı’ diyorlar. Niye konuşayım, sonuçları takip ediyorum. Birisi diyor ‘Albaylar kaçırdı’, ‘Buna inanmayın’ diyorum, yine tweet atıyorlar. Bunlar tam komedi, bunlar tamamen hayal ürünü. O kadar vahim değil yani Türkiye’nin durumu” şeklinde konuştu.

‘KARŞINDAKİNİ KUTLAYACAKSIN’

Seçim sonuçları netleştikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak kendisini kutladığını da belirten İnce, “Yenildiğin zaman karşındakini kutlayacaksın. Ben böyle bilirim, demokrasiyi böyle anlarım. Erdoğan’ı aradım, kutladım. ‘Başarılar diliyorum, Allah mahcup etmesin, dedim” dedi.