CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Göztepe’deki mitingi öncesi düzenlediği yürüyüşe on binlerce kişi katıldı.

İnce kendisini dinlemeye gelen kalabalığa hitap etti.

İnce Göztepe’de düzenlenen mitingdeki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da kaybedersen bırakmaya hazır mısın sözlerine karşılık olarak, ”Kabul ediyorum ama tek bir şartla. İstediğin televizyon kanalında istediğin saatte istediğin sunucuyla karşıma çık.” yanıtını verdi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , İstanbul Kadıköy’de gece mitingi düzenledi.

İnce, miting öncesinde kendisini Şaşkınbakkal’da karşılayan binlerce kişiyle buluşarak Bağdat Caddesi üzerinden Göztepe Parkı’na yürüdü.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

– Şuanda 360 derece miting yapıyoruz ve caddenin ucunu göremiyorum. Akın akın hala geliyorlar.

– Kadıköylüler siz hani büyük bir değişim başlattınız ya, aynısını 24 Haziran’da da bekliyorum

– Gençler dedim gelecek dedim hukuk dedim barış dedim o ise meydanlarda kavga etti.

– Erdoğan gelin diyor 81 milyon helalleşelim diyor ve bana bir çağrıda bulunuyor. ‘İnce birinci olamazsan siyaseti bırakacak mısın diyor’? Erdoğan sana sesleniyorum iddialı insanları sevelim. Seni de beğendim iddialısın. Sana söz veriyorum bu seçimi kaybedersem siyaseti bırakacağım söz. Ama benimde bir şartım var. İstediğin bir TV kanalında karşıma çık ondan sonra. Kanalı sen seç. Sunucuyu sen seç. Saatini sen seç. Gününü sen seç, Yanına iki üç danışman al. Yetmedi prompterını al. Karşıma çık senden bunu istiyorum.

– Üretim ekonomisini oluşturalım. Merkez Bankasını bağımsız kılalım. Eğitimimizi yeniden düzenleyelim. Ama o diyor ki kıraathane açacağım. Seçildiğim zaman Erdoğan’a kıraathane açacağım

– Bir cumhurbaşkanı 81 milyonu keklemeye çalışır mı? Ya FETÖ’cüler önerdi bunu, ya da bıktı yoruldu cumhurbaşkanlığını Muharrem İnce ‘ye teslim etmek için uğraşıyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan’a yatırım isteyen iş isteyen İnce’ye oy versin.

– Karne günü 17-18 yaşındaki çocukları dövdüler. Ben de Erdoğan’a karne veriyorum. Beni demi döveceksiniz. Hadi gelin bakalım. O çocuklar CHP’li değildi.”