CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçime iki gün kala Ankara’da kendisini dinlemeye gelen kalabalığa seslendi.

Mitingdeki konuşmasında Erdoğan’ın “Üçüncü köprüden parası olan geçsin” ifadelerine tepki gösteren İnce, “Yakında ‘Parası olan yaşasın’ derse şaşırmayın.” ifadesini kullandı.

İnce, Erdoğan’a canlı yayında tartışma isteğini de yineledi. Mitingin ardından binlerce kişi Kızılay Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerine iki gün kala büyük Ankara Mitingi’nde seçmenlerle bir araya geldi.

İnce’nin Ankara’daki mitinginin adresi Anadolu Meydanı (Tandoğan)’da oldu. Binlerce kişi mitingin başlama saati olan 18.00’den saatler önce alanı doldurdu. Miting saatine yakın gelen katılımcılar alana giremedi.

Miting alanını çevreleyen sokaklarda da binlerce kişi İnce’yi izlediği görüldü.

İnce şöyle konuştu: “Allah’ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda Marmaris’teki yazlık sarayı engellilere vereceğim. Bu artık halkın adamı değil. 2002’deki Erdoğan değil artık o. Yorgun Erdoğan üzüldüğüm bir şey var. Utanmıyorlar. Soğan doları geçmiş hala ustayım diyor. Yarın son akşam. Erdoğan cesaretin varsa televizyonda çık karşıma. Bak sana son teklifim. Bak istersen yarın İstanbul mitingimi bile iptal edebilirim.”