Dün gece özel bir televizyon kanalında Didem Nagehan Alçı, Bülent Aydemir ve Gürkan Hacır’ın sorularına cevap veren Muharrem İnce, oğlu Salih Arda ile ilgili ilk kez bir olay anlattı.

İnce, “Bunu ilk kez anlatıyorum” diyerek başladığı sözlerini, “Oğlumu ziyarete gittim. Alay komutanı ‘Oğlunuz cep telefonu ile yakalanmış’ dedi. ‘Niye bana söylüyorsun, gariban Mehmet Ağa’nın çocuğu olunca ne oluyor’ dedim. ‘5 gün yatıyor’ dedi. ‘İyi bana sorma’ dedim. ‘Vekilim çok rahatladım’ dedi” diye sonlandırdı.

Dün çıktığı televizyon programında söyledikleriyle sosyal medyada epeyce yer edinen Muharrem İnce’nin konuşmalarından bir detay daha dikkatleri çekti.

‘ALLAH KORKUSU BANA ONU YAPTIRMAZ’

Oğlunun Balıkesir’de kısa dönem jandarma er olarak askerlik yaptığını ifade eden İnce, “Oğlum devletin okullarında okudu. 5-6 yıl önce… Askere gidecekti. Bunu ilk kez açıklıyorum. Eşim de bana ‘Askere gidecek, Doğu’ya bir yere gitmesin. Devreye girecek misin’ diye sordu. Ben de, ‘Hiç işim olmaz’ dedim. O benim vicdanımı rahatsız eder. İnançlarımdan dolayı da beni rahatsız eder. Uykularımı kaçırır. Allah korkusu bana onu yaptırmaz. Gece saat 00.00’da gideceği yer belli oluyordu. Yoğunluktan internete giremediler. ‘Öğrenebilir misin’ diye sordular. Öğrenmedim, bahtına ne çıkarsa…” şeklinde konuştu.

‘VEKİLİM ÇOK RAHATLADIM’

Oğlunun Balıkesir’de askerlik yaptığı sırada 5-6 gün ‘hapis yattığını’ da söyleyen İnce, “Cep telefonu ile konuşmuş… Alaya ziyarete gittim. Alay komutanı bana ‘Oğlunuz cep telefonu ile yakalanmış’ dedi. ‘Niye bana söylüyorsun, gariban Mehmet Ağa’nın çocuğu olunca ne oluyor’ dedim. ‘5 gün yatıyor’ dedi. ‘İyi bana sorma’ dedim. ‘Vekilim çok rahatladım’ dedi” ifadelerini kullandı.