CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen’in 200 yılında görüştüklerini iddia edip bu iddiasını gazeteci Nasuhi Güngör’ün kitabına dayandırdı.

İnce, Erdoğan’ın “Görüştüğümü ispat etmezsen namertsin” dediğini hatırlatarak “Görüştüğü sırada orada bulunan o kişi beni aradı, beraber gittik dedi. O ismi açıklamıyorum çünkü o kişiye zarar verme gücü var elinde.” şeklinde konuştu..

Bu ismi 24 Haziran’dan sonra açıklayacağını söyleyen İnce, “Ama yetmez. Şimdi elimde bir kitap var, Yenilikçi Hareket- Nasuhi Güngör. Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Ona güveniyor. Bu şahsiyet bir kitap yazmış.” dedi.

İnce Kitabın 89. sayfasındaki şu ifadeleri okudu:

“Erdoğan, 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide, uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülenle de bir araya geldi. Erdoğan-Gülen görüşmesi, muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

Nasuhi Güngör-Yeniikçi Hareket

Nasuhi Güngör
Yenilikçi Hareket Kitabı