İkinci PRP enjeksiyonundan sonra Aaron Judge’ın ayak parmağında iyileşme

NEW YORK — Yaralı sümüklüböcünün iyimser olduğunu söyleyen menajer Aaron Boone’a göre, Aaron Judge sağ baş parmağına trombosit açısından zengin bir plazma enjeksiyonunun ardından “biraz daha iyi” hissediyor. Yakında gerçek ilerleme kaydetmeye başlayacak.

Yargıcın kürsüye dönüşü için henüz bir zaman çizelgesi yok. Yargıç, Los Angeles’ta korkunç bir yakalama yaptıktan sonra 3 Haziran’da ayak parmağını yaraladı. 6 Haziran’da bir PRP enjeksiyonu ve ardından 15 Haziran’da ikinci bağa yönelik bir başka PRP enjeksiyonu aldı.

Boone Salı günü “Gördüklerimiz, onunla yaptığım konuşmalardan cesaret alıyorum” dedi. “Yavaş yavaş iyileşiyor ve çok daha fazla şey yapabiliyor. Bence bu onun gerçek adımlar atmasının başlangıcı.

Yankees genel menajeri Brian Cashman, Yargıç’ın “benzersiz bir yaralanma” ile uğraştığını söyledi. Genel ortak Hal Steinbrenner geçenlerde bunu futbolda genel olarak beyzboldan daha yaygın olan çim parmakla karşılaştırdı.

Cashman, “Günün sonunda yapmamız gereken en önemli şey, onu kullanmaya başladığımızda iyileştiğinden emin olmaktır” dedi. “Bu şeyin yakın zamanda bize gelmesini istemiyoruz çünkü gitmeye yüzde 100 hazır değil.”

Yankiler, Yargıç Dodger Stadyumu’ndaki çitlere çarptığından beri 12 maçın 8’ini kaybetti.

Cashman, GM’nin Yankees’in doktorlardan ve uzmanlardan bilgi toplayıp ardından yargıca gönderdiği dönemde iyimser bir zaman çizelgesine karşı uyarıda bulunma ihtiyacı hissettiğini söyledi: “Uzun olabilir.”

Cashman, “Bu konuda çok dikkatli olmalıyız çünkü o gerçekten kendini adamış bir atlet,” dedi. “Orada takımı ve taraftarlarımız için mücadele etmek istiyor. Hataların olabileceği yer burası. Oyuncuları onlardan korumalısınız. Antrenmanlarda mümkün olan en kısa sürede çıkmak istiyor ama akıllı olması gerekiyor.” ve akıllı olmalıyız.

Yargıç, tedavi gördüğü son yol gezilerinde Yankees’e eşlik etti, ancak beyzbol etkinliklerine katılmadı.

Boone, “Denge açısından ayak parmaklarında çok daha fazla şey yapabilir ve bundan kurtulabilir,” dedi. “Şu anda dışarıda çok fazla şişlik var, bu yüzden köşeyi dönmeye başladığını hissediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir