Rudaw’ın aktardığına göre, Süleymaniye’nin Dukan ilçesine bağlı Piremegrun kasabasındaki KDP, KYB, Goran ve Komel’e ait parti binaları ile asayiş ve trafik polisi noktaları ateşe verildi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) bazı il ve ilçelerde maaşların gecikmesi, maaş erteleme sistemi ve temel hizmetlerin olmaması nedeniyle protesto eylemleri gerçekleştirildi.

Sponsorlu

Edinilen bilgilere göre, bazı kurumlarda çalışan memurlar işe gitmedi.

Protesto eylemleri Süleymaniye, Halepçe ve bu iki ile bağlı merkezlerde düzenlendi. Piremegrun kasabasında ise eylemin şiddeti artarak çatışmaya döndü.

Rûdaw’a bilgi veren Piremegrun Asayiş Müdürü Sirwan Serhed, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Değişim Hareketi (Goran) ve Kürdistan İslami Topluluk (Komel) partilerinin binaları ile asayiş ve trafik polisi noktalarının ateşe verildiğini belirtti.

Sirwan Serhed, göstericilerin Piremegrun Elektrik Santraline doğru yürüyüşe geçtiğini ve durumun gergin olduğunu aktardı.

Kentin merkezi noktalarından biri olan Salim Caddesi’ne ulaşmak isteyen göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Parti binalarına yürümek isteyen göstericilere polisin engel olmasıyla yaşanan çatışmada iki taraftan da hafif şekilde yaralananlar var.

[Via Rudaw]