İdlib’teki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında Türkiye sınıra çok sayıda komanda ve tank sevkiyatı yaptı.

İdlib’te çatışmadan arındırılmış bölgelere yönelik gerçekleştirilen intikal kapsamında Hatay’a gönderilen askeri araçlar ve komando birlikleri, Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en güney ili olan ve Suriye’ye sınırı bulunan Hatay’a yönelik askeri hareketliliğin arttığını aktarmıştık.

7 Ekim günü Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan sonra bazı haber sitelerinde yer alan bilgilere göre, Türkiye’nin çeşitli illerinden Reyhanlı’ya gönderilen askeri araç, komando birlikleri, zırhlı personel taşıyıcıları, iş makineleri ve askeri ambulanslar sınır karakollarına sevk edildi.

Sponsorlu

Edinilen bilgilere göre, birlikler sınır hattındaki karakollara konumlandırılırken, üst düzey askeri yetkililer de sınır karakollarını ziyaret ediyor.

Ayrıca gerçekleştirilecek sevkiyatı takip etmek isteyen çok sayıda basın mensubu da Reyhanlı’ya gelerek, sınırdaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

İdlib operasyonu ile ilgili bildiklerimizi aktardık, sizin de merak ettikleriniz varsa buraya tıklayarak içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kaynak: Sputnik