Urfa’nın Suruç ilçesindeki çıkan silahlı kavgada yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor…

Söz konusu kavga AKP Urfa Milletvekili ve milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın esnafa yaptığı bayram ziyareti sırasında yaşandı.

İddiaya göre Yıldız yanında kalabalık bir grupla esnaf ziyaretinde bulunduğu esnada, bir esnaf “Bizim dükkana gelmeyin. Bizden size oy çıkmaz” diyerek tepki gösterdi.

Bu tepki üzerine Yıldız’ın yanında bulunanların da araya girmesi ile tartışma başladı.

Ayrıca meydana gelen olay medya kuruluşları tarafından farklı yansıtılıyor. Ana akım medya AKP’lilere saldırı şeklinde aktarırken bazı medya kuruluşları da HDP’li esnafa saldırı şeklinde aktarıyor.

Şanlıurfa Valiliği, Suruç’ta AK Partililerin seçim çalışması sırasında çıkan silahlı kavgada 3 kişinin öldüğünü 9 kişinin de yaralandığını açıkladı.

YILDIZ’IN KARDEŞİ İLE DBP YÖNETİCİSİNİN OĞLU HAYATINI KAYBETTİ İDDİASI

İddiaya göre Yıldız’ın yanında bulunanlar DBP ilçe yöneticisi Esvet Şenyaşar’ın dükkanındaki ‘yeşil sarı kırmızı’ renkli ürünleri göstererek, “Sen o zaman bu bez parçalarını ve paçavraları kaldır” deyince tartışma kavgaya dönüştü.

Olay sırasında Yıldız’ın yanındakiler Esvet Şenyaşar’ı bıçakla yaraladı.

Yıldız ve yanındakiler olay yerinden ayrılırken Şenyaşar ailesinden olduğu öne sürülen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

İddiaya göre, İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi Mehmet Ali Yıldız yaşamını yitirdi, her iki gruptan 8 kişi de yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.

Daha sonra İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları hastaneye giderek Şenyaşar ailesinden yaralı iki kişiyi öldürdü.

Hayatını kaybedenlerden birinin Esvet Şenyaşar’ın oğlu Celal Şenyaşar olduğu öğrenildi.

MAHALLE MUHTARI: OLAY YERİNE GİDEMİYORUZ, BİLGİ ALAMIYORUZ

Olayın adından bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı, olay yerine çok sayıda asker ve polis sevk edildi.

Bölgeye kimse yaklaştırılmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Artı Gerçek’e konuşan Suruç Dikili Mahalle Muhtarı M. Ali Cengizer olayı doğruladı.

Fakat ölü ve yaralı sayısı konusunda net bir bilgisinin olmadığını aktardı.

Olayın kendi mahallesinde meydana geldiğini belirten Cengizer, “Olay yerinde çok sayıda güvenlik görevlisi var. Bizi yaklaştırmıyorlar. Bilgi de vermiyorlar. Ama tartışmanın siyasetçinin esnaf gezisi sırasında yaşandığını biliyorum” dedi.

AMBULANS UÇAK İSTENDİ

İlçeye Sağlık Bakanlığı’ndan uçak ambulans talebinde bulunulurken, güvenlik güçlerinin olayın büyümemesi için ilçenin belli noktalarında ve giriş çıkışlarında önlemler aldığı aktarıldı.

Olaya karışanların yakalanması için çalışma başlatıldı. Yaralılar ise ilçe ve kent merkezindeki hastanelere sevk edildi.

AİLE BAKANI KAYA’DAN AÇIKLAMA

bakan kaya ile ilgili görsel sonucu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya NTV’de milletvekili ile telefonda görüştüğünü ifade ederek “Milletvekilinin ağabeyi hayatını kaybetti, 4 kardeşi de yaralı” dedi.

Olay sonrası çekilen görüntüler: