Dövizdeki rekor artışın ardından hükümetten açıklamalar geldi.

Son 24 saat içerisinde rekor artışlarla 4.92 seviyesine kadar gelen Dolarla ilgili hükümetten ilk açıklama geldi.

Döviz fiyatları TL karşısında Cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeyine ulaşırken, Zeybekci, Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dövizdeki yükselişle ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Bakan Zeybekci, “Sağlıksız fiyat oluşumları yaşanmakta. En doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağına güvenim tam. Hükümetimiz her zaman serbest piyasa ekonomisini esas almıştır ve bu anlayışla devam edecektir. Mali disiplinden ve enflasyonla mücadeleden ödün verilmeden, sürdürülebilir ve dengeli büyüme hedeflerimiz gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dövizdeki artışı değerlendirirken “Türkiye bunları hak etmiyor” dedi.

Zeybekci, serbest piyasa ekonomisi vurgusu yaparken Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “Dolarla oynayarak bu seçimin sonuçlarını değiştireceğini düşünenler varsa aldanıyorlar” cümlesini kurdu.

Dövizle ilgili bir açıklama da başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bozdağ, şunları söyledi: “Dolarla oynayarak milletin cebine, millete zarar verecek sonuçlar ortaya koyarak, bu seçimin sonuçlarını değiştireceğini düşünenler varsa aldanıyorlar. Millet oyunu gördü, oyuncuyu da gördü. Millet kuklayı da gördü, kuklacıları da gördü. Onlara fırsat ve izin vermeyecektir. Allah’ın izniyle 24 Haziran yeni bir gün olacağı gibi yeni bir dönemin de başlangıcı olacaktır.”