MHP Lideri Bahçeli’nin af önerisine cevap veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Şu an için bir af gündemde değildir. Hükümetimizin gündeminde şu an için yoktur” cümlesini kurdu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ‘bayramdan önce bir af’ için çalıştıklarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisine, “af gündemimizde değildir” yanıtını verdi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, memleketi Gaziantep’te yaptığı konuşmada, Bahçeli’nin 235 bini bulan mahkum ve tutuklu olduğunu hatırlatarak, Ramazan bayramı öncesinde hükümetten af konusunda çalışma yapılması önerisine olumsuz yanıt verdi.

Gül, katıldığı toplantıda konuyla ilgili soruyu yönelten gazeteciye, “Tam süre bitti derken, süreyi taşacak kocaman bir soru Arif beyden geldi. Şu an için bir af gündemde değildir. Hükümetimizin gündeminde şu an için yoktur” cevabını verdi.

Bahçeli’nin seçim süreci ile birlikte gündeme getirdiği af konusunda daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım da benzer açıklamalar yaparak, ‘gündemde yok’ demişti.