HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin, bugün Diyarbakır’da düzenlediği basın toplantısında 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere yönelik partisinin kararını duyurdu.

Yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını söyleyen Şahin, bu kararın boykot kararı olmadığının kaydetti.

Sponsorlu

Planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaatinde olduklarını belirten Mahmut Şahin, daha etkili bir siyasetle yollarına devam edeceklerini belirterek, ifadelerine şunları ekledi:

“HÜDA PAR olarak 2012 yılında ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ şiarıyla siyaset sahnesine çıktık. Yasal teşkilatlanma şartını yerine getirip 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belli il ve ilçelerde kısmî olarak; 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde yine belli illerde desteklediğimiz bağımsız adaylarla seçimlere katıldık. Son olarak 24 Haziran Genel Seçimlerine Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adayları destekleme şeklinde, geri kalan 79 ilde de parti amblemimizle tüm Türkiye’de seçimlere katıldık.

Yaşadığımız seçim tecrübeleri ve teşkilatlarımızın mevcut durumu itibariyle yeni bir seçime girmenin, teşkilatlarımızın tamamlanması, planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaati hâsıl olmuştur.

Genel İdare Kurulumuz, uzun bir süreden beri teşkilatlarla yaptığı istişareler neticesinde, ‘var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine katılmama’ kararı almıştır.”

Söz konusu kararın boykot olmadığının altını çizen Şahin, “Seçime girmeme kararımız bir boykot kararı olmayıp ileriye yönelik hedeflerimize ulaşmak içindir. Bu kararımızın ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize ve halkımıza hayırlara vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.