iPhone 8 sızan görüntülerinden

2017’de 10. yılını kutlayacak olan Apple karşımıza nasıl bir iPhone 8/X ile çıkacak acaba?

Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bir telefon markası olan Apple’ın yeni iPhone serisinin özellikleri neler ve ne zaman piyasaya sürüleceği hakkındaki detaylar belli olmaya devam ediyor.

İşte yeni iPhone X: Tüm özellikleri ve fiyatı

Dünyanın en önemli telefon markası Apple, yeni iPhone 8/X özellikleri ile yine çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Her yıl yeni özellikler eklenilen iPhone serisinin 8. versiyonu gerek dış görünümü gerekse teknik özellikleriyle ön plana çıkmaya aday bir telefon olacak. Apple, iPhone’un 10. yıl dönümü için daha özel bir tasarım yapılması ve özelliklerinin üst seviyede olması bekleniyor.

Sponsorlu

Peki milyonların dört gözle beklediği iPhone 8/X ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak ve özellikleri neler olacak?

iPhone 8/X’in Yeni Teknik Özellikleri Ne Olabilir?

Dış Görüntü (Tasarım)

Sızan bilgilere göre iPhone 8’in dış görünümü, Samsung’un Galaxy S8’e benzetiliyor. iPhone 8’in dışındaki çerçevesinin kalkması, telefonun klasik iPhone görünümünden uzaklaşması sebebiyle pek beğenilmeyeceği konuşuluyor.

Öte yandan Apple’ın katlanabilir ekran(Galaxy S8 benzeri) üzerinde çalışmaktadır. Bu özelliğin iPhone 8’e yetişip yetişemeyeceği bilinmiyor.

Ayrıca, ekran boyutunda farklılık yaratmayı planlayan Apple’ın, iPhone 8’de ‘Home’ tuşunu da kaldırması tahmin ediliyor. Bu tuş kaldırılırsa, iPhone 8’in çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Eğer ‘Home’ tuşu kaldırılırsa parmak izi sensörünün telefonun arka tarafa koyulacağı tahmin ediliyor.

iPhone 8 sızan görüntülerinden
Kablosuz Şarj

iPhone 8’in bazı teknik özelliklerinin Android özelliklerine benzetildiği tahmin ediliyor. İddialara göre iPhone 8 kablosuz şarj etme özelliğine sahip olacak. Buna iddia demekte olmaz çünkü kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 8 sızan görüntülerinden

Yeni iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak? Ücreti Ne Kadar Olacak?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın 12 Eylül 2017 tarihinde tanıtıma çıkması planlanıyor. Tanıtımdan hemen sonra piyasa sürülecek olan iPhone 8’in fiyatı 5 bin liraya yakın olacağı iddia ediliyor.