Helin Palandöken davasında flaş gelişme…

Pendik’te lise öğrencisi Helin Palandöken’i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mustafa Yetgin’in cezası belli oldu.

helin palandöken ile ilgili görsel sonucu

İstanbul Pendik’te lise öğrencisi Helin Palandöken’i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mustafa Yetgin, “Tasarlayarak çocuğu kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Pompalı tüfekle ateş ederek bir kız öğrencinin ölümüne, iki erkek öğrencinin de yaralanmasına neden olan 21 yaşındaki katil zanlısı Mustafa Yetkin’i araçla olay yerine götüren tutuksuz sanık Halis Can Dağarslan ise beraat etti.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Katil zanlısı Yetgin’in nöbetçi mahkemedeki sorgusunda, “Ben üzerime atılı suçlamayı anladım. Olayın hala şoku altındayım. Neyi nasıl anlatmam gerektiğini bilemediğim için şu ana kadar ifade veremedim. Helin Palandöken ve o esnada yanında bulunan kişilere av tüfeği ile ateş ettiğimi kabul ediyorum. Bu av tüfeğini internetten satın almıştım. Ateş ettikten sonra da olay yerinden kaçtım. Sonrasında ne olduğunu ve ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kafam çok karışık. Şu an söylediklerimden fazla bir şey anlatabilecek durumda değilim” şeklinde ifade verdiği aktarılmıştı.

Okul önünde öldürülen liseli Helin’in tabutunu kadınlar taşınmıştı

Lise öğrencisi Helin Palandöken’in cenazesi

Ekim 2017’de İstanbul Pendik’te okul çıkışında av tüfeğiyle vurularak öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken, son yolculuğuna kadınların omzunda uğurlanmıştı.

Pendik’te okul çıkışı av tüfeğiyle vurularak yaşamını yitiren Helin Palandöken, Tuzla Aydınlı Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna duvakla uğurlanmıştı.

Genç kızın cenaze töreninde bazı yakınları sinir krizi geçirmişti. Cenaze namazı sonrasında da gerginlik yaşanmıştı. Kalabalıktan bir kişi belindeki silahı çıkarıp havaya ateş açmıştı.

Öte yandan suçsuz yere öldürülen Helin Palandöken’in 18 Eylül’de Twitter hesabında “Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum” mesajını paylaştığı ortaya çıkmıştı.