Son zamanlarda HDP’ye yönelik düzenlenen operasyonlara bugün bir yenisi daha eklendi.

İstanbul, Şırnak, Mersin, Adıyaman ve Ağrı’da yapılan ev baskınlarında birçok kişi gözaltına alındı.

Önceki gün başlayan gözaltı operasyonları bugün İstanbul, Şırnak, Mersin, Adıyaman ve Ağrı ile devam etti.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul’da gece saatlerinde çok sayıda eve eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskın yapılan evlerde aramaların ardından aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde de birçok eve eş zamanlı baskın yapıldı. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, alıkonulanlar Cizre Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Mersin’de ise yine sabah saatlerinde polis Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü yöneticileri ile üyelerinin evlerine eş zamanı baskın düzenledi. Mezopotamya Ajansı, Mersin’in Tarsus, Akdeniz, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde yapılan baskınlarda aralarında HDP Mersin İl Eşbaşkanı Sevgi Aktaş’ın da olduğu en az 20 kişinin gözaltına alındığını aktardı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde de sabah saatlerinde düzenlenen ev baskınlarından üç kişi gözaltına alınırken, Ağrı’nın Doğubayazıt, Diyadin, Patnos ve Eleşkirt ilçelerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Doğubayazıt İlçe Eşbaşkanları Fatma Oral ve Ahmet Şah Sarı’nın da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

[Via MA]