Barış Atay ve Erkan Baş, TBMM’deki yemin törenine Mustafa Suphi ve Behice Boran’ın resimlerinin olduğu rozetleri takarak geldi.

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay ile İstanbul Milletvekili Erkan Baş Meclis’teki yemin törenine yakalarında Türkiye Komünist Partisi’nin kurucusu Mustafa Suphi ve Türkiye İşçi Partisi’nin lideri Behice Boran’in resimlerinin olduğu rozetleri takarak geldi.

HDP milletvekilleri Atay ve Baş, TBMM’de kayıtlarını yaptırırken, milletvekilliği rozeti almamıştı.

Ahmet Şık’ta Metin Göktepe Rozetiyle Geldi

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Meclis’teki yemin törenine milletvekili rozeti yerine 1996’da polislerin işkence ederek katlettiği Evrensel gazetesinin muhabiri Metin Göktepe ile annesinin figürlerinin yer aldığı bir rozet takarak katıldı.

HDP İstanbul milletvekili Ahmet Şık, milletvekili rozeti yerine takacağı rozeti sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaştı.

Şık’ın rozetinde 1996 yılında işkenceyle öldürülen gazeteci Metin Göktepe ve annesi Fadime Göktepe’nin figürü bulunuyor.

Şık, yaptığı paylaşımda, “Rozetim budur: Mesleklerine ve hakikate sahip çıkıp yolumuzu açmak için mücadele edenlere” notuyla Edip Cansever’in dizelerini paylaştı.

Şık, Meclis’e kayıt yaptırmaya geldiğinde milletvekili rozeti almamış ve meslektaşlarının konuyla ilgili sorularına, “Benim bir tane rozetim olacak onu takınca görürsünüz” yanıtını vermişti.