Kenan Sofuoğlu’nun Meclis’e Lamborghini ile gelmesi sonrasında eski HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan da 90’lı yıllardan kalma Corolla’sıyla Meclis’e geldi.

Eski HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan petrol yeşili 1996 model Toyota Corolla’sıyla Meclis’e gelerek, lüks araçlarla Meclis’te poz verenlere gönderme yaptı.

Daha önce de köyünde ailesiyle mercimek hasadına katılıp, bağ budayan Aslan Meclis’e otomobiliyle geldiği fotoğraflarını da Twitter hesabından paylaştı.

Halkların Demokratik Partisi’nden iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Mehmet Ali Aslan, “Bu araba ile meclise gittim. Bu araba ile meclisten geldim!” ifadelerini kullandı.

Ardından bazı sosyal medya kullanıcıları söz konusu aracın Aslan’a ait olmadığını belirten mesajlar gönderdi. Aslan ise bu gelen mesajlara Twitter hesabı üzerinden karşılık verdi.

Milletvekili aracının TBMM’ye kayıtlı olduğu giriş belgesinin fotoğrafını Twitter üzerinden paylaştı.

HDP’li vekil ayrıca aracının ait ruhsatını da paylaştı.

1996 COROLLA’NIN ÖZELLİKLERİ NELER?

7. nesil Toyota Corolla 1991-1996 yılları arasında üretilmiş.

Kilometre ve kazasına göre 13 bin TL ile 45 bin TL arasında değişen piyasası var. 1.3 ve 1.6 litrelik iki farklı motor seçeneği mevcut.

KENAN SOFUOĞLU LAMBORGHINI İLE GELMİŞTİ

AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu ise hafta içi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı kayıt işlemlerine Lamborghini marka 3.8 milyon TL’lik otomobiliyle giriş yapmıştı.

Sofuoğlu’nun bu hareketi bazı kullanıcılar tarafından hoş görülmese de bir çok kullanıcı bunun onun hakkı olduğunu ve bu yüzden lüks araçla Meclis’e gelebileceğini savundu.