Halkların Demokratik Partisi’nden iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Mehmet Ali Aslan, Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyüne döndü.

Ailesiyle birlikte mercimek hasadına katılıp, bağ budayan Aslan, “Aslında bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük” cümlesini kurdu.

Sponsorlu

Mardin ve Batman’dan birer dönem HDP çatısı altında milletvekilliği yapan Mehmet Ali Aslan, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyince Ankara’dan memleketi Mardin’in Midyat ilçesindeki Mercimekli köyüne döndü.

Vekillik döneminde de fırsat buldukça ailesine yardım eden Aslan, şimdilerde kendisini köy işlere verdi.

Köyde, ailesiyle birlikte mercimek hasadı yapıp, bağ budayan Mehmet Ali Aslan, fiziken her ne kadar zorlansa da köy işlerini yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Aslan, Twitter hesabından paylaştığı görsellerle birlikte şu ifadelerini de kullandı: “İnsana çalıştığından başkası yoktur” Milletvekili iken de terketmediğim köy işlerini yapmamdaki amaç halktan kopmamak, halka üstten bakmamak, kibire kapılmamak ve nefsim ile mücadele etmek…”

Köyde yaptığı işlerden aldığı zevki ruhen Ankara’da Meclis koltuklarından alamadığını belirten Mehmet Ali Aslan, “Bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük. Biz de aslımıza geri döndük. Çocukluğumdan beri bu işleri yapıyordum. Şimdi yeniden bu işlerin başına döndük” şeklinde konuştu.

[Via Twitter]