HDP ile Soylu arasındaki tartışma ve tehdit polemiği sürerken, İçişleri Bakanı bu akşam özel  bir televizyon kanalında gazeteci Hande Fırat’ın konuğu oldu.

Soylu, HDP’ye yönelik eleştirilerini burada da bir kez daha tekrarladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu özel bir televizyon kanalında canlı yayın konuğu eden Hande Fırat’a HDP’den sert tepki geldi.

Süleyman Soylu’nun HDP’ye yönelttiği eleştiriler karşısında cevap haklarının kullandırılmadığını belirten HDP, Twitter’dan kadın gazeteciye sert tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Doğubeyazıt’ta Mevlit Bengi adlı vatandaşın PKK tarafından öldürülmesi ardından HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp tehdit etmişti.

Üzerinde ‘UTANÇ!’ yazılı bir görsel ile Fırat’a tepki gösteren HDP, Süleyman Soylu için ise ‘bir ülkenin iç işlerini karıştırarak İçişleri Bakanı olmak isteyen kişi’ ifadesini kullandı.

HDP’nin paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bir ülkenin iç işlerini karıştırarak İçişleri Bakanı olmak isteyen kişiye sınırsız söz hakkı ve hakaret etme ortamı tanıyan sözde gazeteci @cnnturk’te yayında. Ahlak ve gazetecilik ilkeleri yerlerde sürünüyor. Cevap hakkımızı kullandırmıyorlar.”