Ankara Valiliği, HDP standı önünde ‘Ölürüm Türkiye’ parçasını açıp, bozkurt işareti yapan kadın polis hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Ankara Valiliği, HDP’nin dün Kuğulupark’ta açtığı seçim standının önüne siyah renkli bir aracıyla gelip, ırkçı sözler içeren Ölürüm Türkiye şarkısı çalan ve bozkurt işareti yapan kadın polis hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, “Sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde, Çankaya Tunalı Hilmi Caddesi’nde bulunan HDP seçim standı önünde gerçekleştiği belirtilen olayla ilgili olarak, olaya karışan bir polis memuru hakkında inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Olay sırasında resmi kıyafetli olan ve belinde silah olduğu görülen kadın, kısa bir süre sonra aracına binerek olay yerinden uzaklaşmıştı.

Polisin bu davranışı provokasyon olarak değerlendirilirken, ‘Polis değil, bir grubun militanı’ şeklinde yorumlar yapılmıştı.

Kuğulu Park’ta açılan HDP standı önündeki Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde duran siyah bir arabanın 4 kapısını açan kadın polis “Ölürüm Türkiyem” şarkısını yüksek sesle açarak HDP’nin seçim şarkısını bastırmak istemişti.

Üzerinde üniforması ve silahı olan kadın polis, HDP standına dönerek “Bozkurt” işareti yapmıştı.

HDP’liler ise kadın polise sırtlarına dönerek tepki göstermişti.