Kitap okumayı seven biriyseniz ve kitapların büyülü dünyasında yolculuk etmek hoşunuza gidiyorsa, Haziran ayı bitmeden önerebileceğimiz birkaç kitabı listeledik.

Kitaplar, okurseverlerin hayatında bambaşka şeyler ifade ederler. Kitap okumak kişiye bir kültür kazandırdığı gibi kalabalık şehir gürültüsünden kurtulup iç sesinizle konuşmanızı sağlar.

1
Sarah Jio – Elveda Haziran

Elveda Haziran (via Sarah Jio)

Yayınevi: Arkadya Yayınları

Çevirmen: Duygu Parsadan

Bir varmış, bir yokmuş, hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış…

Elveda Haziran, bugününüzü sorgulayıp geçmişinize merhaba diyebileceğiniz, ne kadar imkânsız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğuna işaret eden bir Sarah Jio romanı.

2
Engin Topuz – Edebiyatın Haziran Mezarlığı

Edebiyatın Haziran Mezarlığı (via Engin Topuz)

Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

Haziran ayının edebiyatımızdan çaldığı isimleri yâd ederek, okura bu yazarlarla yaşadığı içsel anıları anlatarak, edebiyat duyumuza, zihnimizde yer etmiş pek çok yazar ve şairle ilgili olarak hatıralarımıza katkı sağlayan yazar, bizi yazının büyülü dünyasında yeni bir keşif yolculuğuna çıkartıyor.

3
Gabrielle Lord – Komplo 365 Haziran

Komplo 365 Haziran (via Gabrielle Lord)

Yayınevi: Artemis Yayınları

Çevirmen: Halil İbrahim Şen

Her an patlamaya hazır bir seri olarak karşımızda duran bu kitap tehlikeli bir hırsızlık macerasını anlatmakta. Macera sevenler için önerilebilecek bir kitap.

4
Can Dündar – Yarim Haziran

Yarim Haziran (via Can Dündar)

Yayınevi: Can Yayınları

“Kah bir haziran telaşında kah kış güneşi altında; ya bir nehir kenarında ya dolunay sağanağında karalanmış satırlar bunlar… Kiminde eski bir resim, kiminde gizli bir hüzün, çoğunda içten bir söz ama hepsinde benden bir iz; içimi ısıtan aşklar, özlediğim telaşlar, kaybettiğim yoldaşlar, yitirdiklerimin ardından dökülmüş yaşlar var…”