Haşdi Şabi’nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusu Erdoğan’a sert tehditlerde bulundu.

İran’a yakınlığıyla bilinen milis örgütü Haşdi Şabi sorumlusu Erdoğan’a Türk askerlerini Irak’tan çekme uyarısında bulunarak, “Eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Kerkük’e giren Haşdi Şabi’nin hedefinde bu kez Recep Tayyip Erdoğan var. Bir video yayımlayan Haşdi Şabi, Irak topraklarındaki Türk güçlerinin çekilmesini, aksi takdirde “ölümcül darbe indirecekleri” tehdidinde bulundu.

Rudaw’da yer alan videoda Haşdi Şabi’nin kullandığı cümleler şöyle:

“Bismillahirrahmanirrahim wessalatu wesselamu ala seyyidina we ala ali Muhammed

Kendi adıma, bütün Iraklılar adına ve özellikle de Haşdi Şabi kahramanları adına bu mesajı Türkiye Başkanı Erdoğan’a gönderiyorum. Irak topraklarındaki güçlerini hemen geri çekmeliler.

Tekrarlıyorum, Erdoğan güçlerini Irak topraklarından derhal çekmelisin. Eğer bunu yapmazsan, vallahi de billahi de yanıtımız çok çok sert olacaktır. Bu yüzden bu kutsal topraktan güçlerini derhal çekmelisin.

Büyük Allah’a yemin ediyorum, eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz. Özellikle de Heşdi Şabi’nin kutsal kahramanları sana ölümcül bir darbe indirecektir. Sorumluğunu almıyoruz çünkü seni uyardık. Bu yüzden güçlerini geri çek.

İran’a yakınlığıyla bilinen milis örgütü Haşdi Şabi

Mücahit kardeşiniz, patlayıcı uzmanı Hasan Plays, Ensarullah Hareketi Askeri Ofisi. Esselamu aleykum we rahmetullah we berekatuhu.”

[Via Rudaw]