Harlan Crowe: GOP mega bağışçısı ve şirketin uzun süredir Yargıç Clarence Thomas arkadaşı, Yüksek Mahkeme’de iş yaptı

Washington (CNN) Firma, Clarence Thomas’ın uzun süredir arkadaşı olan Cumhuriyetçi mega bağışçı Harlan Crowe ile ilişkilidir. Yargıtay hakimi ve eşi için lüks seyahatler için para ödediKayıtlara göre, iş 2000’lerin ortalarında Yüksek Mahkeme’nin önündeydi.

Telif hakkıyla korunan bir mimari çizimle ilgili bir anlaşmazlıkla ilgili davada Crowe’un adı geçmiyor ve ofisi, ne Crowe’un ne de şirketinin Thomas’la konuya dahil olmadığını veya konuyu tartışmadığını söyledi.

Ancak ifşa, her iki erkeğin de ilişkilerinin Thomas’ın bir Yüksek Mahkeme yargıcı olarak rolünden tamamen ayrı olduğu ve Thomas’ın etik davranışının incelemesine dahil edileceği konusundaki ısrarlarına meydan okuyor. Son zamanlarda yargıçlar, faaliyetleri ve mali durumları hakkında daha açık sözlü olmaları konusunda baskı altındaydı ve Thomas’ın masrafları Crowe tarafından karşılanan seyahatleri, mali açıklama formlarında açıklanmadı. Ek olarak, Nisan ayında Thomas tarafından yayınlanan bir açıklamada Crowe, “mahkeme önünde iş yapmadığını” söyledi.

Ocak 2005’te Yüksek Mahkeme, Womack+Hampton Architects v. Metric Holdings Limited, ortaklığı dinlemeyi reddetti. İş listesi Mahkemenin internet sitesinde. Bir yargıç davaya katılmaktan dışlanmış olsaydı, gözlemlenirdi. Böyle bir referans yok.

Açılan bir kurumsal ifşa beyannamesine göre, dava başlığında Crow’un adı geçmiyor, ancak Metric Holdings’in kurumsal ana şirketi Trammell Crow Residential Company. Harlan Crowe’un ofisinden yapılan açıklamaya göre, Crow ailesinin o sırada Trammell Crowe Konutunda kontrol gücü olmayan bir hissesi vardı.

Crow’un ofisinden yapılan açıklamada, “Bu dava sırasında Trammel Crow Residential, ayrı bir yönetim ekibi ve kendi bağımsız operasyonları ile Crow Holdings’ten tamamen bağımsız olarak faaliyet gösteriyordu.”

“Crow Holdings’in bu davaya dahil olan taraflarda azınlık hissesi vardı ve bu nedenle bu şirketler üzerinde herhangi bir kontrolü yoktu. Ne Harlan Crow ne de Crow Holdings’in bu dava hakkında bilgisi veya ilgisi yoktu. Bu durumda, Harlan Crow bu konuyu asla konuşmadı veya yargıç ile başka herhangi bir dava,” ofis dedi.

READ  SpaceX gece lansmanı, Florida'dan Starlink uydularını güçlendiriyor

Mimarlık firması Yüksek Mahkeme’ye başvurduğunda, Harlan Crow Crow Holdings’in CEO’su ve yönetim kurulu başkanıydı ve halen bu pozisyonu elinde tutuyor. 2017’de CEO’luktan istifa etti Haberlerİlk önce davayı ve Karga ile olan ilişkisini bildirdi.

Thomas, bir Yüksek Mahkeme sözcüsü aracılığıyla bu hikaye için yorum yapmayı reddetti.

Bu ayın başlarında, ProPublica’nın Crowe’un ücretli gezileri hakkında ilk kez haber yapmasının ardından Thomas yaptığı açıklamada, o sırada etik kurallar uyarınca bunları bildirmek zorunda olmadığı kendisine söylendiği için gezileri açıklamadığını açıkladı.

Nadiren yapılan bir açıklamada, Thomas ve muhafazakar aktivist eşi Ginny Thomas, Crowe ve karısını “sevgili dostlar” olarak gördüklerini söylediler.

Thomas, gezilerin kendisine açıklamaması tavsiye edilen “yakın kişisel arkadaşlarının kişisel misafirperverliği” olduğunu söyledi. Son zamanlarda kuralların değiştirildiğine dikkati çeken Başkan, “Gelecekte bu yönergeyi takip etme niyetim var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir