Diyarbakır’ın Hani ilçesinde buluna İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi, saldırı sonucunda bir asker hayatını kaybederken, 39’u asker 47 kişi yaralandı. *Bombalı saldırıyla ilgili soruşturmaya yayın yasağı getirildi.

Gelen haberlere göre, dün akşam bomba yüklü araç İlçe Jandarma Komutanlığı önüne geldiğinde infilak etti.

Şiddetli patlama sonucunda İlçe Jandarma Komutanlığı ve çevresinde bulunan binalarda hasar meydana geldi. Saldırının ardından çatışma çıktığı belirtildi. Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda güvenlik gücü geldi. Olay yerine ayrıca çevre illerden de acil olarak çağrılan ambulanslar geldi. Daha sonra oluşturulan özel bir ekip ile arama-kurtarma faaliyetleri yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri
Türk Silahlı Kuvvetleri

Saldırıdan hemen sonra geniş çaplı bir askeri operasyonunda başlatıldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığın’dan resmi bir açıklama geldi:

“11 Nisan 2016 gününde saat 23.11 sularında, askeri kışla içinde lojmanların da bulunduğu Diyarbakır-Hani İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 39 kahraman silah arkadaşımız, altı yakını ve iki sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir.” denildi.

Hani’de Jandarma Komutanlığı’na saldırı düzenlendi
Hani’de Jandarma Komutanlığı’na saldırı düzenlendi