Filipinli heykeltıraş Gabriel Tuazon, evine giren hamam böceğini kendi tasarladığı mini elektrikli sandalyeyle idam etti.

Hamam böceğini elektrikli sandalyede idam ile ilgili görsel sonucu

Heykeltıraş Tuazon, “Ona bir nesne ile vurmam gerekiyordu. Ama çalışma masam kirlenebilirdi” diyerek paylaştığı görsellerle sosyal medyada büyük tepki çekti.

Heykeltıraş, ‘hayvanlara işkence yapma’ gerekçesiyle tutuklandı.

Heykeltıraş Gabriel, bir ampul ve batarya tellerini bağladığı tahtadan mini idam sandalyesini yapmak için iki saat harcadı. İnfaz anına ilişkin videoya da paylaşan heykeltıraş, böceğin vücuduna elektrik vererek iç kısmının kızarmasına sebep oldu.

‘İÇERİ GELMEMESİ GEREKİYORDU’

Hamam böceğini elektrikli sandalyede idam ile ilgili görsel sonucu

Böcek için bir ‘idam sandalyesi’ hazırladığını söyleyen Tuazon şöyle konuştu:

“Çok sıcak olduğu için camı açtım ve hamam böceği içeri girdi. İçeri gelmemesi gerekiyordu. Her şey hamam böceği odama girdiğinde başladı. Ona bir nesne ile vurmam gerekiyordu ama bunun berbat bir fikir olduğunu hissettim. Çünkü çalışma masam kirlenebilirdi. Onu canlı yakaladım. Bu fikir aklıma bu şekilde geldi.”

Filipinli heykeltıraş, böceğe işkence ederek öldürdükten sonra ‘tabut’ niyetine de bir kibrit kutusunun içerisine koydu. Fakat Tuazon, kibrit kutusunu daha sonra ne yaptığı konusunda bilgi vermedi.

Heykeltıraşın polis tarafından ‘hayvanlara işkence etmek’ suçundan tutuklandığı aktarıldı.