Halkbank’ın internet sitesinde gece yarısı döviz kurlarının bir süre güncel değerlerin altında görülmesinin ardından, bugün Akbank’ta da ‘sistemsel bir hata’ yaşandığı belirtildi.

Akbank müşterisi sosyal medya kullanıcıları, kredi kartları limitlerinin harcama yapmamalarına rağmen dolu gözüktüğünü, hesaplarından para çekildiğini öne sürdü.

Sponsorlu

Bankanın mobil uygulamasına da bir süre erişim sağlamadı. ‘Aktivasyonunuz iptal edilmiştir’ bildirimiyle karşılaşan müşteriler, sistemin sıfırlanmasının ardından TC numaraları ile giriş yapmaya başladılar.

Halkbank’ın gece yarısı yaptığı ve yanlışlıkla olduğu öne sürülen kur hatası tepkiye neden olmuştu. Bankanın internet sitesinde dolar 3,72’yi, euro ise 4,32’yi göstermişti. Halkbank’ın sitesine bir süre erişim sağlanamazken, müşteri hizmetlerine de kısa süre ulaşılamamıştı.

Akbank Destek ‘sistemsel bir hata’ açıklaması yaptı

Akbank Destek ise, sosyal medyadan sorun yaşayan bir müşterisine, “Değerli müşterimiz, kredi kartı hesap hareketleri ile ilgili sistemsel bir hata oluşmuştur. Oluşan hatanın düzeltilmesi konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Müşterilerimizin herhangi bir mağduriyeti olmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz” yanıtını verdi.

Sosyal medyadan paylaşılan mesajların bazıları şu şekilde;