Trabzon’da yolunu kestiği eski sevgilisi Z.E.’yi pitbull cinsi köpeğini kullanarak tenha bir binaya sokup tehdit eden Onur Y., 6 yıl hapse mahkum edildi.

Hakim köpeği de silah olarak değerlendirdi.

Gazete Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın kaleme aldığı habere göre, Trabzon Ortahisar’da yaşayan Onur Y., 3 Aralık 2016’da eski sevgilisi Z.E.’nin yolunu kesti.

Sponsorlu

Edinilen bilgilere göre Onur Y., pitbull cinsi köpeğiyle korkuttuğu genç kadını zorla metruk bir binaya sokarak tehditlerde bulundu.

Eski sevgilisinin elinden kurtulduktan sonra soluğu karakolda alan Z.E.’nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan Onur Y., iddiaları reddetse de sonradan eski sevgilisiyle yolda karşılaşınca konuşmak istediğini, tartıştıklarını itiraf etti.

Soruşturmayı tamamlayan savcı, Onur Y.’nin köpeğini silah olarak kullandığını kayda geçirerek ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘basit yaralama ve hakaret’ gerekçeleriyle yargılanmasını istedi.

Trabzon 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Onur Y., eski sevgilisini darp etmediğini, sadece tartıştıklarını belirtti.

Sanığı önce 3 yıl hapse çarptıran mahkeme heyeti, sanığın köpeğini silah olarak kullandığına hükmedip cezayı sonra 6 yıla çıkardı. Sanığa iyi hal indirimi de yapılmadı.

[Via Habertürk/Enis Yıldırım]