Teknoloji de önemli adımlar atan Google, şimdi de öğrenciler için çok faydalı bir sistemi hayata geçirdi.

Eğer sizde hangi üniversiteyi tercih edeceğiniz konusunda kararsız iseniz veya üniversiteler hakkında bilgiler toplamak istiyorsanız “Üniversite Seçimim” adlı bu uygulamayı mutlaka kullanın.

YGS sınavı öncesinde duyurulan bu uygulama, üniversiteye girmek için hazırlanan öğrencilere puan, kontenjan, bölüm, üniversite konumu, üniversite ismi gibi kategorileri kullanarak kendisine uygun bir bölüm bulmasını sağlıyor. Google sadece bir arama motoru olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

google üniversite2Uygulamayı kullanmak için illa bir Google hesabınızın olması da gerekmiyor üstelik. Google bu uygulama ile öğrencilerin kararsız kalmasını veya sevmediği bölüme gitmesini istemiyor.

Sponsorlu

Tercih sürecine kadar üniversite seçimi hakkında da Hangouts üzerinden canlı bağlantı hizmeti ile bilgi verecek. Adaylar uygulama üzerinden öğrenciler, psikologlar ve kariyer uzmanlarıyla görüşebiliyor, onlardan görüş veya öneri alabiliyor. Ayrıca bölümler hakkında video şeklinde kısa tanıtımlar da yapılmış.

Seçilen kategorilere göre arama sonuçlarını düzenleyen bu uygulama Türkiye’nin bütün üniversiteleri hakkında güncellenmiş bilgiye sahip ve üniversitelerin resmi web siteleri de belirtilmiş.

Sizde üniversiteye girmek için hazırlık yapıyorsanız ve YGS sınavına girdiyseniz şimdiden bu uygulamayı kullanın.

Uygulamayı buraya tıklayarak kullanabilirsiniz.

Üniversite hayatınız da başarılar dilerim. Umarım hepiniz çalışmalarınızın gereği olarak hakkettiğiniz güzel bir bölüme yerleşirsiniz. Umudunuzu yitirmeyin gayretli bir çalışma sizi mutlaka mutlu sona vardıracaktır. 🙂