Google, Android kullanıcılarını sevindirecek bir haberle karşımıza çıktı.

Google, uygulama mağazası olan Google Play Store’da her hafta bir ücretsiz uygulama olacağını açıkladı.

Play Store’nin güncellenen son sürümüyle birlikte gelen bu özellik kullanıcıları çok sevindirecek. Artık her hafta bir oyun veya uygulamayı ücretsiz indirebileceksiniz.

Peki ama bu uygulama neye göre belirlenecek?

Google Play Store editörleri tarafından incelenecek ücretli oyun ve uygulamalardan bir tanesi her hafta ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak. Aslında ücretli olacak bu uygulamalar sadece o hafta içerisinde ücretsiz indirilebilecek.

Sponsorlu

Google’nin Play Store’da ilk ücretsiz uygulaması Cartoon Network’ün Adventure Time çizgi filmini konu edinen Card Wars – Adventure Time isimli oyun oldu. Uygulama normal fiyatı 10.99 TL (2.99 dolar) ancak Google sınırlı bir süre için bu oyunu ücretsiz olarak kullanıcılara armağan ediyor.

Google logosu

Google’nin bu jestine karşı şunu hemen söyleyelim hali hazırda Apple kullanıcıları da App Store’de ‘haftanın ücretsiz iOS uygulaması’ adı altında her hafta bir ücretsiz içerik indirebiliyor.

Öte yandan eğer öğrenciyseniz ve YGS sınavına girmişseniz yaz ayında tercihlerinizde yardımcınız olabilecek bir web uygulaması da Google tarafından ücretsiz size sunuluyor. Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.