Fotoğrafçılar ve fotoğraf hobisi olanlar bu habere çok sevinecek. Dünyanın en önemli şirketlerinden biri olan Google artık fotoğrafçılık için çok işe yarayan bir uygulaması olan Nik Collection’ı ücretsiz dağıtma kararı aldı.

Google’nin bu uygulaması çok işlevli eskiden bu programın fiyatı 150 dolar idi. Fakat bu programdan yeterince gelir elde edemeyen Google uygulamayı ücretsiz dağıtmaya karar verdi.

Google'den fotoğrafçıları sevindirecek haber
Google’den fotoğrafçıları sevindirecek haber

Bu uygulamayı belki çoğumuz mobil telefonlarımızda kullanıyoruzdur çünkü bu uygulamanın mobildeki ismi Snapseed. Bir çok filtresi bulunan ve gerçekleştirdiği efektler sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanan uygulamanın PC versiyonun ismi ise Nik Collection. 

Uygulamada Türkçe desteği de bulunmakta. Uygulama aynı zamanda Adobe’nin Photoshop CS6 ürünüyle beraber de kullanılabiliyor. Photoshopta eklenti olarak kurulabilen bu uygulama 429 mb boyutunda. Ve oldukça faydalı bir araç olduğunu söylememiz lazım. Çünkü içinde bulunan özellikler sayesinde fotoğraflarınızı etkili hale getirebiliyorsunuz. Uygulamanın kendi içinde bulunan özellikleri şöyle; Colour Efex Pro, HDR Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, Dfine ve Sharpener Pro.

Sponsorlu
Daha canlı ve keskin resimler yapabilmek mümkün
Daha canlı ve keskin resimler yapabilmek mümkün

Bu uygulama ile resimlerinizin renk doygunluğunu artırabilir, HDR özelliği sayesinde resimlerden bulunan karanlık noktaları biraz daha aydınlatabilirsiniz.

Siz de uygulamayı bir an önce bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız buraya tıklayarak kolayca yükleme yapabilirsiniz.

Ayrıca uygulamanın mobil versiyonuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Umarım sizde uygulamayı beğenirsiniz ve resimlerinizi daha da etkileyici hale getirirsiniz. 🙂