Google AI etkinliği, Alphabet hisselerini Ağustos’tan bu yana yükseltti

  • Alphabet hisseleri, Google’ın Çarşamba günkü geliştirici konferansında yaptığı yapay zeka duyurularının ardından Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesinde işlem görüyor.
  • Alphabet’in sahibi olduğu Google, G/Ç etkinliğinde, sonuçları bir araya getirmek ve karmaşık sorguları basit yanıtlara dönüştürmek için imza arama ürününe yapay zeka özellikleri getirdiğini duyurdu.
  • Analistler, Google’ın duyurularının onu yapay zeka yarışında ön sıralarda tutacağı ve şirket için gelir sağlayacağı konusunda heyecanlıydı.

Alphabet CEO’su Sundar Pichai, 10 Mayıs 2023’te Mountain View, California’da Shoreline Amphitheatre’da düzenlenen Google I/O geliştiricileri konferansında açılış konuşmasını yapıyor.

Justin Sullivan | Getty Images Haberleri | İyi resimler

Alphabet hisseleri, Google’ın Çarşamba günkü geliştirici konferansında yaptığı yapay zeka duyurularının ardından Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Hisse, Perşembe sabahı itibariyle yaklaşık %5 artışla 118 dolar civarında işlem gördü. En son geçen yıl Ağustos ayında bu fiyatın üzerinde işlem gördü.

Alphabet’in sahibi olduğu Google, I/O etkinliğinde, birden çok kaynaktan gelen sonuçları birleştirmek ve karmaşık sorguları basit yanıtlara dönüştürmek için imza arama ürününe yapay zeka özellikleri getirdiğini duyurdu.

Google ayrıca, Google Docs gibi bir işyeri araçları paketinin yakında kullanıcıların yeni belgeler oluşturmasına ve e-tabloları AI ile doldurmasına izin vereceğini söyledi. Şirket, Bard AI chatbot’unu daha yaygın hale getireceğini ve yakında farklı dillerde ve görsellerde yanıt verme yeteneği kazanacağını söyledi.

Analistler, Google’ın duyurularının onu yapay zeka yarışında ön sıralarda tutacağı ve şirket için gelir sağlayacağı konusunda heyecanlıydı.

Morgan Stanley analisti Brian Novak, “Yükselişimizi koruyoruz ve G/Ç’yi çok tartışılan ‘AI çıkıntısını’ ortadan kaldırmaya yardımcı olacak… ve GOOGL’nin mevcut değerleme açığı ve emsallerine karşı daralmaya yardımcı olacak net bir olay olarak görüyoruz” diye yazdı.

READ  Titan Alt Enkazının OceanGate Fotoğrafları, Olası İnsan Kalıntıları Kurtarıldı

YouTube’da CNBC’ye abone olun.

İZLEYİN: AI, Alphabet’in yıllık Google I/O konferansında merkez sahneye çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir