Gölcük’te toplanan bir grup, stant açan HDP’lilere saldırdı. Bildiri dağıttıkları belirtilen ve aralarında HDP Kocaeli İl Başkanı Şahabettin Işık’ın da bulunduğu 5 kişi yaralandı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı Değirmendere beldesinde stant açıp broşür dağıtan HDP’lilerin yanına giden bir grup tepki gösterdi.

Çıkan tartışmanın ardından gruptakiler HDP’lilere saldırdı. Partililer aldıkları darbelerle yaralandı. Saldırganlar HDP standını da dağıttı.

Edinilen bilgilere göre, yaralanan HDP Kocaeli İl Başkanı Şahabettin Işık ile partililer Emrah Durmuş, Baran Dönmez, Evin Işık ve Bülent Uyguner ambulanslarla Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ekipleri kalabalığı olay yerinden uzaklaştırdı.

IŞIK’IN KALÇA KEMİĞİ KIRILDI

Olayda yaralanan İl Başkanı Şahabettin Işık’ın kalça kemiğinin kırıldığı ve ameliyat olacağı belirtildi.

Olay sonrasında hastaneye gelen HDP Kocaeli eski Milletvekili Ali Haydar Konca, hastane önünde yaptığı açıklamada, şunları belirtti:

“Bugünkü olay açık bir şekilde provokasyondur. Parti yetkilerimiz halkla görüşmeye, ziyaret etmeye başladığı sırada, sayıları 40-50’yi bulan kişi çok açık bir şekilde saldırmış. İl Başkanımızın şu an kalça kemiği kırık. Diğer arkadaşlarımızın tedavisi sürüyor.”