Afrin operasyonunun en kritik gününde TSK’dan peş peşpeşe açıklamalar…

TSK’dan yapılan açıklamada 3 askerin hayatını kaybettiği ve 5 askerin de yaralandığı duyuruldu.

Yapılan ikinci açıklamada 2 askerin yaşamını yitirdiği 4 askerin ise yaralandığı, üçüncü açıklamada ise 4 askerin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Sabah saatlerinde ise ATAK tipi helikopterin düşmesi nedeniyle 2 askerin hayatını kaybettiği aktarılmıştı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 asker hayatını kaybetti, 5 asker yaralandı.

Öte yandan TSK’nın aktardığına göre, harekat kapsamında en az 15 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar söylendi: “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

TSK’nın yaptığı ikinci açıklama ise şu şekilde;

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

TSK’nın yaptığı üçüncü açıklamada, 4 askerin yaşamını yitirdiği, 2 askerin ise hayatını kaybettiği bildirildi.

NTV: 9 ASKER 1027 RAKIMLI TEPEDE ŞEHİT OLDU

Hatay’dan bildiren NTV muhabiri Yağız Şenkal, 1027 rakımlı tepede 9 askerin hayatını kaybettiğini bildirdiği.

HELİKOPTERİN DÜŞMESİ SONUCU 2 ASKER YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Bugün saat 13.00 sularında Zeytin Dalı Harekatı’na katılan bir helikopterin düşürülmesi sonucu 2 askerin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.