Hayko Bağdat dün yayınlanan yazısına gelen tepkiler sebebiyle ‘kalemini durdurduğunu’ duyurdu.

Hayko Bağdat dün yayınlanan “Muharrem İnce’yi desteklemek Türkiye’ye ihanettir” başlıklı yazısına HDP’lilerden gelen tepkiler nedeniyle, ‘kalemini durdurduğunu’ açıkladı.

Bugün ahvalnews2.com’da yayınlanan “Tepkilere cevabımdır” başlıklı yazısında, ilk olarak dün ‘HDP’liler olarak oy vermeyeceğiz dediği CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seslenen Bağdat, “Sizden ricam Selahattin Demirtaş için azıcık daha çaba gösterip Kürt meselesi başta çözüm bekleyen pek çok dert için kolları sıvamanızdır” şeklinde yazdı.

‘BAŞLIĞA TAKILDILAR’

Dünkü yazısına HDP’den gelen tepkilere ilişkin de konuşan Bağdat, “Millet İttifakı’na da baskı yapmalıyız. Muharrem İnce’yi ikinci turda desteklemek durumunda kalınca o kesimden yardım isteyelim” ifadelerini kullandı.

“Üzülen arkadaşlarımın hatırına içime sığmayan endişelerimi, fikirlerimi geri çekiyorum. Üstelik Selahattin Demirtaş’ın can güvenliğini koruyan politik dengelere zarar verdiğim söylendi. Onlara katılmıyorum. Çok da kızgınım. Ama yurtdışında yaşadığım için, yani ülkemde mücadele etmemin fiziki şartları olmadığı için bu kavgadan çekiliyorum. Bence ben haklıydım. Mesele fikirse, fikrim kötü diye her şey söylenebilirdi bana. Başlığa takılıp yanlış anladılar” diyen Bağdat, yazısını şöyle tamamladı, “Ben bir süre kalemimi durduruyorum. En azından içinde HDP, Demirtaş olan yazılara son veriyorum. Susmalıyım. İnsanlara kötü geliyorum… Biraz ara vermeliyim… Yazabilecek halim olursa arada karalarım başka bir şeyler.”