Dünyanın en çok izlenilen dizileri arasında yer alan Game of Thrones’a benzeyen bir çok dizi var.

Game of Thrones’un sezon araları çok uzun olduğu için insanlar buna benzeyen dizi ve film izlemek istiyorlar.

Game of Thrones hayranları için harika bir içerik hazırladık. Dilerseniz sözü çok uzatmadan listemize geçiş yapalım.

1The Last Kingdom

Listemizin ilk sırasında bulunan The Last Kingdom’un ilk bölümü 10 Ekim 2015 tarihinde yayınlandı. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Dizide yer alan savaş sahneleri ve kostümler ile Game of Thrones’a oldukça benzerlikler içeriyor.

Eğer Game of Thrones’taki savaş sahnelerinden hoşlanıyorsanız bu diziyi de sevebileceğinizi düşünüyoruz.

Buraya tıklayarak dizinin internet sitesine ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,3/10

2The Tudors

Game of Thrones’a benzeyen diziler arasında yer alan The Tudors’ta GoT’ta alışık olduğunuz bir yüz de var: Natalie Dormer. 

The Tudors’un ilk bölümü 1 Nisan 2007 tarihinde yayınlandı ve toplamda dört sezon çekilerek 20 Haziran 2010 tarihinde dizinin çekimleri sonlandırıldı.

Game of Thrones gibi tarihi ve savaş sahneleri olan bu diziyi sevebileceğinizi düşünüyoruz fakat bu dizinin HD videolarını bulmak zor olabilir.

Dizinin internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,1/10

3Rome

Game of Thrones’ın yapımcılığını üstlenen HBO kanalında yayınlanan Rome dizisi 28 Ağustos 2005 tarihinde yayına başladı. Rome, 25 Mart 2007 tarihine kadar devam etti. Aksiyon ve tarih türünde olan dizide iktidar çekişmeleri konu alınmış.

Eğer sizde tarihi olayları konu alan dizileri izlemek istiyorsanız bu diziyi öneriyoruz. Yalnız HD kalitesinde izlemeyebilirsiniz.

Dizinin internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,8/10

4Pillars Of The Earth

İlk olarak 23 Temmuz 2010 tarihinde yayına başlayan dizi bir sezon olarak çekildi. 12. yüzyıl’daki taht kavgalarını anlatıyor. Dizi İngiltere’de Ken Follett’ın yine aynı isimli romanından uyarlanıyor.

Game of Thrones’taki siyasi çekişmeleri ve orta çağ’da yaşanan olayları seviyorsanız bu diziyi öneriyoruz.

Dizinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,1/10

5Vikings

İlk bölümü 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanan Vikings şuana kadar toplamda 4 sezonda 31 bölüm ile hayranlarının karşısına çıktı. Dizi savaş sahneleri ile dolu ve oldukça iyi efektlere sahip. Vikings’in çekimleri devam ediyor.

Bu yüzden yeni bölümler beklemekten hoşlanıyorsanız bu diziyi izleyebilirsiniz.

Dizinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,6/10

6Spartacus

İşte listemizin en etkileyici dizisine geldik. Bizce Game of Thrones’a rakip olabilecek hatta kimilerine göre GoT’tan daha da iyi olan Spartacus’ün çekimleri 22 Ocak 2010 tarihinde başladı. Daha ilk günlerden itibaren hayran kitlesini oldukça etkileyen Spartacus, Kan ve Kum (Blood and Sand) adıyla yayınlanmaya başladı.

Daha sonra Arenanın İlahları (Gods of the Arena) adıyla izleyicilerinin karşısına çıkan Spartacus’te yer alan sahneler ve kurgu sizi oldukça etkileyecektir.

Dizinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,6/10

7Da Vinci’s Demons

Ünlü hezârfen Leonardo da Vinci’nin hayat hikayesini konu alan Da Vinci’s Demons, Roma döneminde yaşanan olaylara yakın bir kadraj çekiyor. İlk olarak 12 Nisan 2013 tarihinde yayınlanmaya başlaya dizinin ilerleyen sezonlarında Osmanlı İmparatorluğu da ön plana çıkıyor. Dizi toplamda 3 sezon çekildi.

Sizde Game of Thrones’taki aksiyon ve macera sahnelerinden hoşlanıyorsanız bu diziyi sevebilirsiniz.

Dizinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb puanı: 8,1/10

Via Haber