Game of thrones 7. sezon

Milyonlarca kişi tarafından beğenilerek izlenilen Game of Thrones’un 7. sezonu ne zaman başlayacak?

Her bölümü ayrı bir heyecan yaratan dizi 6. sezon sonunda ara verdi.

Öyle gözüküyor ki Game of Thrones 7. sezonda da heyecanla takip edilecek. Yeni sezonda göreceğimiz olaylar daha çok savaş ağırlıklı olabilir. Çünkü; 6. sezonda karşılıklı savaşlara hazırlıklar yapıldı.

Dizinin yayınlandığı kanalın direktörü olan Mike Lombardo yeni sezon ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lombardo, “David Benioff ve Dan Weiss altıncı sezondan sonra iki yıl daha devam edebileceği düşüncesinde. Şimdilik gündemizdeki konu bu. Fikirlerini değiştirmelerini umuyoruz, fakat bu onların bakış açısı.” dedi.

Sponsorlu

GAME OF THRONES 7. SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Final sahneleri ile olay yaratan bir dizi olan Game of Thrones 6. sezona Nisan 2016’da başlamıştı. Dizinin çekimleri uzun sürdüğü için sadece 10 bölüm yayınlanıyor. Ve iki sezon arasına epeyce bir zaman koyuluyor. Bu birazda maddi açılardan yapılıyor olsada dizinin bu kadar uzun sürmesinin temel sebebi bölüm çekimlerinden kaynaklanıyor. Zira ejderha sahneleri için 10 kişilik bir ekip yaklaşık 6 ay gibi bir süre çalışmış.

Game of Thrones’ın yeni yani 7. sezonu için belirlenen tarih 17 Temmuz 2017.

Jon Snow karakteri
Jon Snow karakteri

6. SEZONUN EN BEĞENİLEN BÖLÜMÜ 9. BÖLÜM OLDU

Dizinin en beğenilen bölümü Jon Snow ve Ramsay Bolton’un karşılaşarak savaş yaptığı 9. bölüm oldu. Bu bölüm yayınlandıktan sonra sosyal medyada oldukça büyük bir ilgi gördü. Çoğu izleyiciye göre de en güzel bölümdü.

Ramsay Bolton’un sinsi savaş stratejilerine karşı Jon Snow’un topladığı ordu tam yenileceği anda Sansa Stark yetişmişti. Bölümün kırılma noktası olarak bu sahneyi örnek verebiliriz.

Ramsay Bolton karakteri
Ramsay Bolton karakteri

Bölüm sonunda ise Bolton kendi yetiştirdiği tazılar tarafından paramparça edilerek öldürüldü. Dizinin belkide en sevilmeyen karakteri olan Ramsay Bolton’un öldürülmesi ardından Kuzey yine Stark’ların eline geçti.

Fakat Jon Snow’un savaşı bununla da bitmeyecek gibi gözüküyor. 7. sezonda çok heyecanlı bölümler bekleniyor.