‘Fuat Avni’ hesabının kurucusu olduğu iddia edilen Said Sefa bugün hakim karşısına çıktı.

FETÖ soruşturması nedeniyle mahkemede hakim karşısına çıkan bir çok kişi arasından tutuklanan şarkıcı Atilla Taş’ta var.

FETÖ’nün medya yapılanması oldukları iddia edilen isimlerin duruşması bugün başladı.

Sputnik’te yer alan habere göre, aralarında Atilla Taş, Oğuz Usluer, Bülent Ceyhan, Ünal Tanık, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Ufuk Şanlı ve Hanım Büşra Erdal ile ‘Fuat Avni’ hesabının kurucusu olduğu iddia edilen Said Sefa’nın da bulunduğu 25’i tutuklu 29 sanık hakim karşısına çıktı.

Sponsorlu

Duruşmada, sanık yoklaması ve kimlik tespiti yapıldı.

Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, kişilerin sosyal medyadaki hesaplarından ‘fuatavni’ hesabının kurucusu olduğu tespit edilen firari sanık Said Sefa’nın “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” ve “Terör örgütü yöneticiliği” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

NE OLMUŞTU?

Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde, hesabın 14 Şubat 2014’te ‘fuatavni’ye dönüştürüldüğü, Said Sefa’nın ‘fuatavni‘ haberini ilk yapan ‘merkürhaber‘ sitesinde de yazar olarak görüldüğü ve sitede bu hesabın tanıtılmasını sağladığı aktarılmıştı.

Fuat Avni olduğu iddia edilen Said Sefa


Kaynak: Sputnik