FOX Ana Haber bülteni sunucusu Fatih Portakal, FOX’un Disney’e satılması sonrasında açıklama yaptı.

Disney’in Fox’u 52,4 milyar dolara satın almasının ardından, FOX Haber’in sunucusu Fatih Portakal resmi Twitter hesabından açıklama paylaştı.

Sosyal medya hesabından “Merak edenlere gelsin: Beni benden çok düşünenlere teşekkürler” mesajını paylaşan Portakal, “Yeni patron kal derse kalırım, istemiyorum derse demir atacak halim yok giderim, arkama bile bakmadan. Önümdeki aydınlık beni mutlu etmeye yeter” ifadelerini paylaştı.

Sponsorlu

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

İngiliz Financial Times, Walt Disney’in 21st Century Fox’un eğlence alanındaki varlıklarını yaklaşık 60 milyar dolara satın aldığını, anlaşmanın Çarşamba gün içinde kamuoyuna duyurulabileceğini paylaştı.

Gazetenin manşetinden duyurduğu haberde, bu gelişmenin Hollywood ve hızla dijitalleşen medya endüstrisini yeniden yapılandıracağına dikkat çekti.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre satış anlaşması, 20th Century Fox film stüdyosu ve İngiltere, Avrupa, Asya’daki Sky ve Star uydu yayınlarını da kapsıyor.

FX ve National Geographic kablo kanalları, ABD’deki 22 bölgesel spor kanalı ve Fox grubunun dijital yayın platformu Hulu’daki hisselerinin de anlaşmayla Disney’e geçeceği belirtiliyor.

Fox News ve Fox Sports’un Rupert Murdoch’un kontrolünde kalmaya devam edeceği belirtiliyor.

Disney hisselerinin Salı günü New York’ta yüzde 0.5 değer kazanmasıyla şirketin değeri 162 milyar dolara yaklaştı.

21st Century Fox’un değeri ise hisselerindeki yüzde 1’lik değer artışıyla 62.6 milyar dolara çıktı.

Yaklaşık son 50 yıldır medya imparatorluğunu sürekli büyüten Murdoch’un, Fox’un önemli bir bölümünü satma kararı alması bu alanda uzman birçok yorumcuyu şaşırttı.