Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştay’ında konuştu. Konuşmasında bir yıl ceza alanların başkanlığı  yöneticiliği bırakması gerektiğini söyledi

Fikret Orma’nın konuşması şöyle.

“Hepimiz Türk sporuna hizmet veren kişileriz. Görevlerimizin bir tanesi de; genel spor ahlakına hizmet etmektir. Basın mensupları için de aynı şey geçerli, federasyon üyeleri için de, futbolcular için de aynı şey geçerlidir. Bu sporun içinde bulunan herkesin görevinin bir parçası, bu güzel oyunu çirkinleştirmeden insanlara sevdirebilmek herkesin görevi. Her şey yapıyormuş gibi yapıldığı için sonuca ulaşamıyoruz. Sporda şiddet Dünyada ilk defa Türkiye’de olan bir şey değil. Bugün burada konuşuyorsak bunun nasıl engelleneceğini konuşmamız lazım. Buradaki suçluları tayin edip, bunu nasıl çözebileceğimizi ortaya koymamız lazım.

Sponsorlu

Burada kanunlar ile beraber kötüyü emsal yapmamamız lazım, kötüyü cezalandırmamız lazım. Avrupa’da suçlular bulunarak cezalandırılıyor, ömür boyu men edilmiş spor adamları var. Bizde sporu gerenler belli, sporu geren açıklamalar yapıldığı zaman bunla alakalı gerekiyorsa spor yöneticisini ömür boyu men ederiz. Futboldan 1 seneden fazla ceza alanlar kulüp başkanlığını bıraksınlar, yöneticiliği bıraksınlar. Bunlar ile bu iş düzelecek, yoksa öyle yapalım böyle yapalım demekle değil. Bu toplantılarda güzel güzel demeçler ile gelip sonunda polisimizden medet ummaktan başka bir sonuca ulaşamayacağız.” dedi.