Savunmasında ‘FETÖ’yle bağlantısının olmadığını söyleyen sanık Ferhat Küçük, hakkında yapılan suçlamaları reddetti.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili hazırlanan iddianamelerin bir numaralı firari sanığı olarak kayıtlarda adı geçen Fethullah Gülen’in manevi oğluna 30 yıl hapis cezası verildi.

Urfa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu yargılanan eski öğretmen Ferhat Küçük avukatları ile katıldı.

Sponsorlu

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, itirafçıların ifadeleri derecesinde sanığın elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu olarak isimlendirildiği ve örgüt içerisinde “Vedat” ismini kullandığını tespit edildiği belirtildi.

Öğretmen olan Küçük’ün örgütün “mahrem” yapılanmasında yer aldığının deliller ve yazışmalarla ortaya çıktığını aktaran savcı, sanığın TSK’nın Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman sorumlusu olduğunun anlaşıldığını kaydetti.

Örgüt üyeleri tarafınca sanığa 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesi soruların ulaştırılması sayesinde sınavı kazandığının tespit edildiğine dikkat çeken savcı, sanığın örgüt yöneticiliği, kamu zararına dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik yapılması suçundan cezalandırılmasını talep etti.