15 Temmuz gecesi yaşanan ‘darbe’ girişiminin sorumlusu olarak gösterilen Fethullah Gülen’den bir açıklama geldi. Peki gerçekten Fethullah Gülen darbeden sorumlu olan kişi mi? ABD’den de bir açıklama geldi.

Pelsinvanya’da bulunan cemaat lideri Fethullah Gülen, 15 Temmuz günü gerçekleşen darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı.

Gülen’in internet sitesinde şu ifadeler yer aldı: “Türkiye’de gerçekleşen askeri darbe girişimini, en güçlü şekilde kınıyorum. Hükümetler, güç kullanılarak değil, adil ve serbest seçimlerle değiştirilmelidir. Türk halkı için dua ediyorum. Bu problemin en hızlı ve barışçıl şekilde çözümlenmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi

Sponsorlu

john-kerry-is-getting-slammed-for-using-the-a-word-with-israelÖte Yandan ABD’den Fethullah Gülen ile İlgili Bir Açıklama Geldi

Amerika Birleşik Devleti adına konuşan Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye’nin Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili bir talebin olmadığını belirtti. Ayrıca John Kerry, Türkiye’de demokratik yönetimin yanında olduklarını ifade etti.