Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Denizli mitingindeki yaptığı konuşmada hedefinde Fox TV Ana Haber sunucu Fatih Portakal da vardı.

Mitinge katılan binlerce kişi Portakal’ı yuhalarken, Erdoğan “Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir?” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın bu sözlerine Portakal bugün Twitter hesabından cevap verdi.

Sponsorlu

Portakal, A Haber sunucusu ve Takvim yazarı Erkan Tan’ın Gezi Parkı eylemcileri için kullandığı “Başları kesilmelidir” ifadesini hatırlatarak, şunları yazdı: “Başları kesilmelidir,” diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa, “edepsiz ve ahlaksız” demeseydi iyiydi.

Fransa’daki ‘Sarı Yelekler’ eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eylemlere ilişkin olarak değerlendirmesini yapan Portakal, “Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz?” diye sormuştu. Fatih Portakal, bu yorumunun ardından Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik tarafından eleştirilmiş, sosyal medyadan da çok sayıda tehdit almıştı.