İzmir’de bir kadın, eve 1 dolar ve Gülen kitapları koyarak boşanmak isteyen eşini “FETÖ üyesi” diye ihbar etti.

6 ay tutuklu kalan eş, boşanma davası açtı.

Kadın bu defa “Beni aldatıyor” diyerek 350 bin lira tazminat istedi. Çifti boşayan mahkeme, kadının tüm taleplerini reddetti.

Sponsorlu

Yeni Asır’dan Metin Burmalı’nın haberine göre, İzmir’de yaşayan ev hanımı Gülcan A., kendisinden boşanmak isteyen iş adamı eşini “FETÖ’cü” diye ihbar etti.

Eve Gülen’in kitaplarını, dergilerini ve 1 dolar koyup polise şikayet etmiş

Buca ilçesinde oturan Gülcan A. görücü usulü tanıştığı market zinciri sahibi olan Rüstem A. ile 2016 yılında evlendi.

Eşinin kendisinden boşanacağını öğrenen Gülcan A. da iddiaya göre bir plan hazırlayarak eşi ile oturdukları eve Fetullah Gülen’in kitaplarını, dergilerini ve 1 ABD dolarını koyup, polise eşinin FETÖ üyesi olduğu yönünde ihbarda bulundu.

6 ay ceza evinde yatan Rüstem A., serbest kalınca ilk iş olarak eşine boşanma davası açtı.

Gülcan A. 350 bin liralık tazminat, aylık 3 bin lira da nafaka istedi

Bunun üzerine karşı dava açan Gülcan A. da, eşinin kendisini aldattığını iddia ederek 100 bini maddi, 250 bin lirası da manevi olmak üzere 350 bin liralık tazminat davası açıp, aylık 3 bin lira da nafaka bağlanmasını talep etti.

Gülcan A.’nın tüm taleplerini reddeden mahkeme, çiftin boşanmasına karar verdi.

Rüstem A.’nın avukatı Metin İnan, “Hiçbir gerekçe müvekkilimin cezaevinde geçirdiği 6 ayını geri vermeyecektir ancak çekişmeli boşanma davası olan eşlerin, problem yaşayan iş ortaklarının veya rakip olan kişilerin FETÖ ihbar ve şikayetleri değerlendirilirken, daha dikkatli davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu açıdan kararın son dönemde moda olan asılsız ihbarlarla kişilerin FETÖ/PDY örgüt üyeliğinden suçlanmasının önüne geçecek emsal bir karar olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.