Şanlıurfa’da bir baba ev sahibi tarafından evden çıkarılınca ailesine bakmak için çözüm yolu aramaya başladı.

Geçimini hurda satarak sağlamaya çalışan ve 3 ay boyunca 500 lira kira ile elektrik ve su parasını ödemekte sıkıntı yaşayan 48 yaşındaki Veysi Hurma, ev sahibi tarafından evden çıkarılınca eşi Dilek, çocukları 5 yaşındaki Türkan, 7 yaşındaki Mustafa ve 12 yaşındaki Mehmet Hurma ile birlikte 4 tekerlekli 2 metre genişliğindeki ‘gardırop’ evde yaşamaya başladı.

Şanlıurfa’nın Haliliye Mahallesi’nde geçimini atık hurda malzemelerden sağlayan ancak son dönemde bu işi yapmayan Veysi Hurma, birikmiş 1500 liralık kira ve su ile elektrik borcunu ödeyemeyince, ev sahibi tarafından 3 yıldır çocuklarıyla birlikte oturduğu evden çıkarıldı.

Ailesine bakacak bir ev bulamayan Veysi Hurma, ihtiyaç duyduğu malzemeleri alıp geri kalanını sokağa bırakarak geçinmeye çalışıyor.

Sponsorlu

Baba Hurma, “Kirayı ödeyemeyince sokakta kaldık. Kafamızı sokacak bir yer bulamayınca da çareyi bu şekilde seyyar ev yapmakta buldum.

Birileri bize yardım edip, ev bulana kadar bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’da hurdacı Veysi Hurma evden çıkarılınca, eşi ve 3 çocuğuyla birlikte gardıropta yaşamaya başladı. [Fotoğraf via DHA]
Şanlıurfa’da hurdacı Veysi Hurma evden çıkarılınca, eşi ve 3 çocuğuyla birlikte gardıropta yaşamaya başladı. [Fotoğraf via DHA]
Kaynak: Al Jazeera