Erkeklerin 4 Temmuz sosisli sandviç yeme yarışmasını Joey Chestnut 62 sosisli ve çörekle kazandı


Yarışmacılar Nathan’ın Sosisli Sandviç Yeme Yarışması için hazır

Kestane kurdu Joey yere düştü 62 Sosisli Sandviç ve Çörekler Nathan’ın Ünlü Dört Temmuz Sosisli Sandviç Yeme Yarışması Salı günü erkekler yarışmasını 16. kez kazanmak için 10 dakika. “Caz” lakaplı şampiyon yiyici, 2021 Bağımsızlık Günü etkinliğinde kırdığı bir rekor olan 76 sosisli sandviç ve çörek yiyebilecek kapasiteden daha fazlası.

Erkekler yarışı, Salı öğleden sonra New York, Coney Island’ı vuran bir fırtınanın ardından yaklaşık iki saat ertelendi. New York İtfaiyesi, Coney Island’daki yıldırım çarpmalarıyla ilgili olarak CBS News’e verdiği demeçte, bir kişinin elektrik çarparak yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Galibiyetten sonraki hava gecikmesi sorulduğunda, Chestnut bunun “duygusal olarak bir hız treni” olduğunu ve beklemenin “herkesin kafasının karıştığını” söyledi.

Savunan şampiyon Joey Chestnut, 4 Temmuz 2023’te New York, Brooklyn ilçesindeki Coney Island’da Nathan’ın Ünlü Dördüncü Uluslararası Sosisli Sandviç Yeme Yarışmasında birinci olduktan sonra tezahürat yapıyor.

Alexey J. Rosenfeld/Getty Images


2021 rekorunu kırmayı umdu, ancak bunun yerine 63 sosisli sandviç ve çörekten çekindi. Geçen yıl yuttu. “Bir araya gelmedi,” dedi, ama yine de iyi hissetti.

Chestnut, “Yer kaldı, o yüzden biraz bira içeceğim,” dedi.

Chestnut üst üste sekizinci galibiyetini alırken bir tanesini tüketti. Tahmini 18.600 kalori. 4 Temmuz yemeğine gelince? Bu akşam sıvı gıda var” dedi.

39 yaşındaki Chestnut, 14 sosisli sandviç ve çörekle kazandı. 48 yaşındaki Jeffrey Esper 49 puanla ikinci olurken, 34 yaşındaki James Webb 47 puanla bitirdi.

Günün erken saatlerinde Miki Sudo, kadınlar etkinliğini dokuzuncu kez kazanmak için 10 dakikada 39,5 sosisli sandviç ve çörek koydu. Sudo, 2020’deki Bağımsızlık Günü etkinliğinde belirlediği 48,5 sosisli ve çöreklik kendi rekorunu kırmakta yetersiz kaldı.

Miki Sudo, 4 Temmuz 2023’te New York’ta Coney Island’da Nathan’ın Ünlü Dört Temmuz Uluslararası Sosisli Sandviç Yeme Yarışmasında yarışıyor.

Reuters/Amr Alfiqi


37 yaşındaki Sudo, 33,5 sosisli sandviç ve çörek yedikten sonra ikinci olan 27 yaşındaki Mayoi Ebihara ile zorlu bir rekabetle karşı karşıya kaldı. 39 yaşındaki Michelle Lesko, sosisli sandviç ve çörek yiyerek 24.25’te üçüncü oldu.

Sudo kazandıktan sonra, ne kendisinin ne de Lesko’nun kendilerine ait olduğunu düşünmediği ekmek yüzünden son çetelesinin bir tam sayı olmadığını söyledi. Yetkililer sonunda bunun Sudo’ya ait olduğuna karar verdiler.

“İnsanların yarım sosisli sandviçi masaya bırakmayacağımı bilmelerini istiyorum” dedi.

Sudo ve Ebihara, canlı yayınlanan maçın sonunda onları 1’e ayıran resmi olmayan sonuçlarla çok yakın bitirdiler. Sudo, etkinlik sırasında Ebihara’nın diyetinin dikkatini çektiğini söyledi. “Ona bakıyordum ve bunu asla yapmak istemedim” dedi.

Jüri resmi sonuçları sayarken, Sudo 15 kadın arasından kazanan ilan edilmeden önce sohbet ettiler, el sıkıştılar ve birbirlerine sarıldılar.

Geçen yıl, Sudo yarışmayı kazanmak için 40 sosisli sandviç ve çörek cilaladı.

Mayoi Ebihara ve Miki Tsudo, 4 Temmuz 2023’te New York’ta Coney Island’da Nathan’ın Ünlü Dört Temmuz Uluslararası Sosisli Sandviç Yeme Yarışmasında yarışıyor.

Reuters/Amr Alfiqi


READ  Kentucky Askeri Helikopter Eğitim Kazasında 9 Asker Öldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir