Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen AKP’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Görüşmede her konuyu konuştuk” dedi.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

Bülent Arınç, Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Görüşmede Erdoğan ile Abdullah Gül’ün adaylığı konusunu da ele aldıklarını fakat bilgi verme yetkisine sahip olmadığını belirten Arınç, “Görüşmelerimiz devam edecek” diye de ekledi.

Bülent Arınç özetle şunları söyledi:

“7 Haziran 2015 seçimlerinde aktif siyasete veda ettim. Bu düşüncem bugün de devam ediyor. Milletvekilliğinden başlamak durumunda değilim. Bu teklif edilmiş ya da üzerinde durulacak bir konu da değil. Her konuda görüştük ama Sayın Cumhurbaşkanımız arzu ederlerse kendileri söyleyebilir ama özel konuşmalarımızı mahrem tutuyoruz.

Ben bir AK Partiliyim, partimden de memnunum. Bazı partililerin yaptıkları bizi rencide etse de bu partilerin çok büyük hizmetleri oldu ve bu partinin kurucularından biriyim. Başka bir partiye yüzümü çevirmem. Ne AK Parti ne de onun genel başkanına zarar verecek bir konumda olmam.”

AK Parti Genel Merkezi’ne gelen eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Davet üzerine geliyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim” demişti.