Şanlıurfa’da bugün partisinin düzenlediği mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kentte geçeceği istikamette yer alan Selahattin Demirtaş’ın resimlerinin üstü bayrakla kapatıldı.

AKP-MHP ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Urfa’da düzenleyeceği miting öncesi kent olağanüstü saatler yaşandı.

“Güvenlik” gerekçesiyle kentin en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi’nde on adımda bir sivil ve özel hareket polisleri konumlandırıldı. Ayrıca mitinge giden tüm yollardaki çöp kutuları toplatıldı.

MA’nın aktardığı habere göre, mesai saatlerinde olmasına rağmen belediye bağlı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İşleri Başkanlığı (ŞUSKİ) su veznelerinde sadece bir personelin çalışması dikkat çekti.

DEMİRTAŞ’IN AFİŞİNİN ÜSTÜ BAYRAKLA KAPATILDI

GAP Havaalanı’ndan kentte kadar yolun iki tarafına da güvenlik şeritleri çekildi.

GAP Havaalanı’nda inecek olan Erdoğan’ın kente geleceği istikamet olan Karaköprü ile Terminal Kavşağı arasında HDP’nin ücretini ödeyerek kuleboarda astığı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafının basılı olduğu “Bir oy Demirtaş’a bir oy HDP’ye” pankartının üstü Türk Bayrağı ile kapatıldı.

[Via MA]